В Україні зросли пенсії суддів: скільки тепер отримують колишні слуги Феміди

В Україні нині налічується трохи більше 10 мільйонів пенсіонерів. З початку поточного року середня пенсія в нашій країні зросла на 400 гривен. Однак є одна категорія літніх громадян, в яких щомісячна виплата зросла більше, ніж на 4 тисячі гривень. Йдеться про суддів. Нині їхня середня пенсія відчутно перетнула 100 тисяч гривень.

А загалом в Україні після усіх цьогорічних підвищень середня пенсія становить 5,7 тисячі гривень. Однак більшість літніх українців отримують пенсію, нижчу за середню. Ба більше, майже у половини пенсіонерів пенсія досі нижча за 4 тисячі гривень.

Водночас пенсія суддів, яка у них називається щомісячним довічним грошовим утриманням, вже перетнула межу у 100 тисяч гривень і нині становить 103 874 гривні. Така колосальна різниця у пенсійному забезпеченні суддів і “простих смертних” українців пов’язана з тим, що суддям нараховують пенсію зовсім за іншим алгоритмом, ніж решті українців.

У суддів пенсію оновлюють у реальному часі

Їхня пенсія, як і в решти громадян, залежить від зарплати. Але вона прирівнюється до реальної зарплати судді, який обіймає посаду, аналогічну тій, що займав раніше суддя-пенсіонер. Тому пенсії суддів оновлюються в реальному часі. І що більше теперішні зарплати суддів, то вищі й пенсії їхніх старших колег.

Причому мінімальна коефіцієнт заміщення зарплати пенсією у суддів становить не 30%, як у більшості українців, а 50%. Тобто їм нараховують пенсію, яка щонайменше дорівнює половині суддівської зарплати.

Але й це ще не все. Служителі Феміди, в яких суддівський стаж становить понад 20 років, за кожний додатковий рік такого стажу отримують по 2% від зарплати судді. Наприклад, якщо пенсіонер має 30 років суддівського стажу, то розмір його пенсії вже становить не 50, а 70% від зарплати судді.

Водночас у решти українців, яким не довелося служити Феміді, максимальна пенсія обмежена десятьма прожитковими мінімумами для громадян непрацездатного віку. Тобто зараз вона становить 23 620 гривень.

Ольга Степанова

Recent Posts

Новий стандарт 230В в Україні: чи потрібні стабілізатори та що буде з тарифами

З 1 липня 2025 року в Україні почнуть діяти нові стандарти якості електроживлення, згідно з якими…

3 години ago

Робота стоячи та рак: що призводить до смертельної хвороби

У сучасному світі все більше уваги приділяється перевагам роботи стоячи для здоров'я, як альтернативи тривалому…

3 години ago

Ціни переб’ють апетит: яловичина, ковбаса та бекон активно дорожчають

Українські супермаркети скоригували ціни на деякі популярні м'ясні продукти. Ще більше грошей доведеться викласти за…

3 години ago

Роботи Neuralink уже імплантують чипи в мозок, хірурги скоро будуть не потрібні, – Маск

Компанія Ілона Маска Neuralink імплантувала мозковий чіп уже третьому пацієнту. За словами підприємця, цього разу операцію проводив…

3 години ago

Як потрібно їздити, щоб витрачати менше палива: потрібно знати кожному автомобілісту

Власникам автомобілів доводиться постійно стикатися з безліччю проблем під час користування своєю машиною: від ремонту…

3 години ago

Мобілізація стане жорсткішою та буде посилена – крайня необхідність

Зусилля України з мобілізації нарощуються через тиск на фронті, що триває, з особливим акцентом на…

4 години ago