Україну можуть прийняти в НАТО за “західнонімецьким” підходом, – FT

Президент України Володимир Зеленський продовжує шукати підтримки для свого плану перемоги. Водночас у західних столицях все більше розуміють, що політика щодо України потребує змін. Ключовим наступним кроком для Вашингтона може стати зобов’язання щодо членства України в НАТО, яке передбачає застосування положень про взаємну оборону за статтею 5 для тих територій України, які контролюються Києвом, пише Financial Times.

Цей підхід часто називають “західнонімецьким рішенням”. Є схожості з Німеччиною після 1945 року, але також є суттєві відмінності. Німеччина була розділена після війни, яку вона сама і розпочала. Україна ж може бути розділеною через агресію Росії. Якщо для Німеччини були чітко окреслені кордони окупаційних зон, то в Україні таких узгоджених ліній немає. Німеччина також мала численні західні війська на своїй території, тоді як в Україні західних військових немає.

Окуповані Росією території України піддаються насильницькій русифікації, а сам Путін називає їх “новими регіонами Росії”. Малоймовірно, що будь-який майбутній російський лідер мирно поверне ці території Україні, як це сталося зі Східною Німеччиною при Михайлі Горбачові.

Західна Німеччина стала членом НАТО у 1955 році та співзасновником Європейського економічного співтовариства у 1957 році. Нині Україна є кандидатом на вступ до ЄС, але для справжньої реалізації “західнонімецького рішення” НАТО має доповнити цей процес. Безпека – це основа для повернення українців з-за кордону, залучення інвестицій та проведення необхідних реформ для вступу в ЄС.

Попри втрату частини територій, опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що 47% українців готові прийняти це, за умови фінансуванням реконструкції та членством в ЄС і НАТО.

Конкретні рішення щодо військової допомоги очікуються після президентських виборів у США. Якщо переможе Дональд Трамп, майбутнє підтримки України стане непередбачуваним. Проте зміна адміністрації в США може відкрити нові можливості. Важливою залишається роль Німеччини як ключової держави Європи, а також Франції та Британії.

Серйозні переговори з Росією, ймовірно, відбудуться ще не скоро. Але попередні домовленості можуть бути досягнуті раніше і залишатися стабільними. Є й альтернативний сценарій, зокрема видання пише:

“Альтернативою цьому сценарію є поразка України, її розділення і деморалізація, що може призвести до радикалізації. Це також може означати посилення впливу Москви та втрачені можливості для Заходу”.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

6 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

15 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

23 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

32 хв. ago

Нардеп вивозив ухилянтів за кордон у ролі своїх водіїв: що про нього відомо

У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…

41 хв. ago

Мобілізація очима ТЦК: гучна заява про “бусифікацію”

Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…

49 хв. ago