Україну можуть прийняти в НАТО за “західнонімецьким” підходом, – FT

Президент України Володимир Зеленський продовжує шукати підтримки для свого плану перемоги. Водночас у західних столицях все більше розуміють, що політика щодо України потребує змін. Ключовим наступним кроком для Вашингтона може стати зобов’язання щодо членства України в НАТО, яке передбачає застосування положень про взаємну оборону за статтею 5 для тих територій України, які контролюються Києвом, пише Financial Times.

Цей підхід часто називають “західнонімецьким рішенням”. Є схожості з Німеччиною після 1945 року, але також є суттєві відмінності. Німеччина була розділена після війни, яку вона сама і розпочала. Україна ж може бути розділеною через агресію Росії. Якщо для Німеччини були чітко окреслені кордони окупаційних зон, то в Україні таких узгоджених ліній немає. Німеччина також мала численні західні війська на своїй території, тоді як в Україні західних військових немає.

Окуповані Росією території України піддаються насильницькій русифікації, а сам Путін називає їх “новими регіонами Росії”. Малоймовірно, що будь-який майбутній російський лідер мирно поверне ці території Україні, як це сталося зі Східною Німеччиною при Михайлі Горбачові.

Західна Німеччина стала членом НАТО у 1955 році та співзасновником Європейського економічного співтовариства у 1957 році. Нині Україна є кандидатом на вступ до ЄС, але для справжньої реалізації “західнонімецького рішення” НАТО має доповнити цей процес. Безпека – це основа для повернення українців з-за кордону, залучення інвестицій та проведення необхідних реформ для вступу в ЄС.

Попри втрату частини територій, опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що 47% українців готові прийняти це, за умови фінансуванням реконструкції та членством в ЄС і НАТО.

Конкретні рішення щодо військової допомоги очікуються після президентських виборів у США. Якщо переможе Дональд Трамп, майбутнє підтримки України стане непередбачуваним. Проте зміна адміністрації в США може відкрити нові можливості. Важливою залишається роль Німеччини як ключової держави Європи, а також Франції та Британії.

Серйозні переговори з Росією, ймовірно, відбудуться ще не скоро. Але попередні домовленості можуть бути досягнуті раніше і залишатися стабільними. Є й альтернативний сценарій, зокрема видання пише:

“Альтернативою цьому сценарію є поразка України, її розділення і деморалізація, що може призвести до радикалізації. Це також може означати посилення впливу Москви та втрачені можливості для Заходу”.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Продукти стають “розкішшю”: що буде з цінами через відключення світла

Українцям слід готуватися до чергової хвилі подорожчання популярних продуктів, і цього разу винуватцем виявилися звичні…

8 хв. ago

У скандального кінопродюсера Вайнштейна виявлено рідкісну форму раку

У світі кіно та скандалів знову стало гаряче. Гарві Вайнштейн, знаменитий продюсер і, водночас, головний…

14 хв. ago

Секрет молодості після 50: дієтологи назвали ідеальний сніданок для жінок

Після 50-ти років тіло потребує особливого догляду, а сніданок — це не просто прийом їжі,…

22 хв. ago

Самогубство в ТЦК на Полтавщині: чоловік повісився прямо в пункті збору

Трагедія в одному з районних територіальних центрів комплектування на Полтавщині сколихнула місцеву спільноту та викликала…

26 хв. ago

Вірус з джунглів атакує міста: нові мутації Оропуш загрожують всьому світу

Якщо ви думали, що ми вже бачили найгірше, приготуйтеся до нових сюрпризів. Вірус Оропуш, який…

41 хв. ago

Відстрочка не для всіх: кому зі студентів “загрожує” мобілізація в Україні

Поки навчальні заклади країни продовжують видавати дипломи та посвідчення, війна змінює правила гри для студентів…

58 хв. ago