МСЕК пустять під ніж: Зеленський ліквідує комісії через корупційні скандали із прокурорами

Скандал, пов’язаний із фальшивими інвалідностями прокурорів, сколихнув країну, і президент Володимир Зеленський вирішив діяти жорстко. Офіс президента оприлюднив указ, згідно з яким усі медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) в Україні будуть ліквідовані до кінця року. Причина? Системні зловживання та корупція, яка заграла в медичних колах, наче погано зрежисований серіал.

Зеленський дав Міністерству охорони здоров’я місяць на підготовку законопроєкту, який має реформувати систему медико-соціальної експертизи з нуля. В рамках реформи планується повна ліквідація всіх МСЕК з 31 грудня 2024 року. І, здається, це не просто популістський жест: президент вимагає цифровізації всіх етапів проходження комісій, щоб запобігти корупції у майбутньому.

Крім того, Зеленський доручив уряду та правоохоронцям перевірити рішення МСЕК щодо надання інвалідностей посадовим особам державних органів. Якщо виявлять порушення – обіцяють “притягнути винних до відповідальності”. Ну що ж, нам залишається спостерігати, чи це справді стане новою реальністю, чи залишиться черговим гучним закликом.

Скандал навколо прокурорів-інвалідів вибухнув, коли у ЗМІ з’явилася інформація про десятки прокурорів Хмельницької області, які “оформили” собі інвалідність. Дивний збіг, адже всі ці “травми” та “хвороби” чомусь пов’язані з корупційною змовою між посадовцями Хмельницького обласного центру МСЕК і місцевими прокурорами. Що ж, інвалідність – не вирок, але виявляється, для деяких це – вигідний квиток.

Генпрокурор Андрій Костін підтвердив інформацію: 61 прокурор Хмельницької області дійсно має інвалідність, і більшість із них “оформили” це вже давно. І хто б сумнівався, що вся ця історія має корупційний запах. Вочевидь, система в Україні дозволяє людям на державних посадах “прикриватися” інвалідністю, щоб уникнути відповідальності або отримати пенсії. Тому Зеленський наказав провести аудит нарахованих чиновникам пенсій за інвалідністю. Цікаво, скільки ще таких “героїв” виявиться по всій країні.

Але це ще не все: державній прикордонній службі доручено змінити правила перетину державного кордону для тих посадовців, які мають інвалідність. Уявіть, що тепер кожен “інвалід” серед прокурорів повинен буде обґрунтовувати, чому він знову їде на “лікування” чи “відпочинок”.

Звісно, реформа МСЕК виглядає як крок у правильному напрямку, але чи вдасться її реалізувати без перетворення на фарс? Ми побачимо вже незабаром. Поки що зрозуміло одне: корупція не відпускає своїх жертв так просто, навіть якщо вони намагаються втекти за кордон з “інвалідним” посвідченням у кишені.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

5 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

12 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

21 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

30 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

38 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

47 хв. ago