На тлі посилення мобілізації в Україні в Раді з’явилася пропозиція надавати бронювання за 20 тисяч гривень військового збору. Ті, за кого на роботі сплатять цей податок, мають отримати “відстрочку” на місяць.
Зараз це навіть не закон і не проєкт закону, а “напрацьовані пропозиції”, опубліковані прес-службою Апарату Верховної Ради. Відповідно, з текстом ми ознайомитися не можемо.
Пропозиції напрацьовані у Комітеті з питань економічного розвитку Ради. Їх представив Голова Комітету Дмитро Наталуха.
Що може змінитися: роботодавець самостійно визначає перелік робітників, за яких сплачуватиме 20 000 грн в місяць військового збору. Стратегічно важливий працівник отримує так зване економічне бронювання.
Скільки цей податок зараз: військовий збір для усіх найманих працівників становить 1,5% від офіційної суми зарплати, платить роботодавець.
ФОПи-спрощенці такий податок за себе не платять, лише найманих працівників. ФОПи на загальній системі військовий збір сплачують, ще й 18% ПДФО та 22% ЄСВ.
За словами голови комітету Дмитра Наталухи, український бізнес повинен вирішити сам, хто з його співробітників є стратегічно важливим. Стратегічними мають бути не стільки галузі, які визначають чиновники, скільки конкретні працівники.
Бізнесу потрібне бронювання, тому що він має працювати.
“Не буде бізнесу з його податками – не буде за що утримувати наших захисників. Ось така, може, комусь неприємна, але очевидна правда”, — зазначив Наталуха.
Економічна мобілізація. Частковою альтернативою може стати економічна мобілізація. Голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Ігор Марчук пояснив, що це коли бізнес надає послуги та виконує роботи через механізм трудової військової повинності.
Це такі сфери як: закупівлі, логістика, procurement менеджмент, медичне обслуговування, ремонт техніки, ІТ сфера, будівництво фортифікацій, побутове обслуговування, діловодство, HR тощо. Вивільнені в результаті військові можуть виконувати інші, більш важливі та специфічні завдання.
Клуб “Білого бізнесу”. Голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев анонсував, що підприємства так званого клубу “білого бізнесу” зможуть бронювати співробітників.
Мова про ухвалений за основу законопроєкт №11084 (стосується податкових перевірок). Опцію економічного бронювання можуть включити до другого читання.
До клубу потрапляють маленькі, середні та великі підприємства, які відповідають таким трьом критеріям:
Дві моделі від оборонного комітету Верховної Ради.
Як ми бачимо, наразі жодна з цих ідей не представлена у вигляді законопроєкту чи якихось поправок. Найближчою до потрапляння у Раду може бути поправка до проєкту про клуб “білого бізнесу”, яку обіцяли додати у другому читанні. Хоча тексту також поки немає.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…