В Україні пропонують відправити на фронт засуджених за ДТП та корупціонерів

В Україні запропонували приймати до ЗСУ засуджених за ДТП та корупцію. З такою ініціативою виступив міністр юстиції Денис Малюська.

За його словами, вже розроблено законопроект, який передбачає мобілізацію українців, засуджених за ДТП та за корупцію. Цей проект закону перебуває на фінальній стадії обговорення. Потім його зареєструють у Верховній Раді, пише Today.

У загальному доступі тексту цього законопроекту ще немає. Але Малюська все ж таки розповів деякі подробиці.

Зокрема, Міністерство юстиції пропонує дозволити служити у ЗСУ громадянам, засудженим за ДТП, але які не відбувають покарання у місцях позбавлення волі. Малюська впевнений, що таких людей треба включити до плану мобілізації.

При цьому можуть дозволити служити у ЗСУ також громадянам, засудженим за ДТП, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Але за умови, що вони не становлять небезпеки для суспільства та армії.

Малюська наголосив, що багато українців, засуджених, наприклад, за корупцію, хочуть виправитися, піти воювати проти окупантів.

На жаль, більше поки що немає жодної інформації про те, як може відбуватися мобілізація громадян, засуджених за ДТП та корупцію. Сподіваємося, що текст цього проекту закону стане загальнодоступним, коли його зареєструють в українському парламенті.

Чи ухвалять народні депутати законопроект, який передбачає мобілізацію засуджених за ДТП та корупцію? Про це поки що важко судити. Багато залежатиме від того, що конкретно запропонує Міністерство юстиції. А сам Денис Малюська впевнений, що засуджених, які захочуть воювати проти окупантів, обов’язково відправлять до ЗСУ.

Тим часом, в Україні щороку трапляється десятки тисяч ДТП. Так, наприклад, у 2023 році на українських дорогах сталося 23 462 аварії із загиблими та травмованими, що на 26,9% більше, ніж у 2022 році. Минулого року на українських дорогах загинуло 3 053 людини, що на 9% більше, ніж у 2022 році. Ще 29 502 людини отримали травми різного ступеня важкості. Це на 27,5% більше, ніж у 2022 році.

З яких причин найчастіше трапляються ДТП в Україні? Насамперед, через порушення водіями правил маневрування, через перевищення безпечної швидкості, а також порушення правил проїзду пішохідних переходів, недотримання безпечної дистанції, через те, що пішоходи переходять дорогу в невстановленому місці, через порушення водіями правил проїзду перехресть.

Ольга Степанова

Recent Posts

Платять за комуналку та хліб: мати бере з малолітніх дітей гроші за оренду

Міллі, багатодітна мати, яка активно веде свою сторінку у TikTok, вирішила навчати своїх дітей фінансовій…

2 години ago

Будуть серйозні проблеми: юрист пояснив що буде з ухилянтами після в’язниці

В Україні в судовій практиці вже є випадки, коли ухилянтам за свідомий вибір не мобілізуватися…

2 години ago

На висоті 9000 метрів: пасажир під час турбулентності намагався вкрасти літак

Йти до своєї мрії – без сумніву, прекрасно. Однак потрібно розуміти, коли не час й…

2 години ago

Не зобов’яжуть мобілізуватися: категорії, які не забере ТЦК

Внесення змін до мобілізаційного законодавства України кардинально змінює правила призову для осіб з інвалідністю. Зокрема,…

2 години ago

Аргентина закликала міжнародний суд видати ордер на арешт президента Венесуели

Аргентина звернулася до Міжнародного кримінального суду з проханням видати ордер на арешт президента Венесуели Ніколаса Мадуро на тлі…

2 години ago

“Нісенітниця”: Шольц розніс бюрократів, які блокують працевлаштування біженців з України

Німецька бюрократія стоїть на заваді працевлаштуванню сотень тисяч українських біженців, які мають затребуваний на німецькому…

2 години ago