За 1000 днів війни Росія завдала шкоди довкіллю на $71 млрд

За 1000 днів війни екологічні збитки від воєнних дій сягнули приблизно $71 млрд. Через обстріли та лісові пожежі в атмосферу викинуто додатково 180 млн тонн діоксиду вуглецю. Про це під час Конференції ООН з питань зміни клімату (COP29) у Баку повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук, інформує Міндовкілля.

«За час повномасштабного вторгнення РФ вчинила проти довкілля понад 6500 злочинів. Понад шістьом мільйонам українців довелося шукати тимчасовий захист у різних країнах Європи, що призвело до додаткових 3,3 млн тонн викидів СО2. Загальний обсяг викидів парникових газів, спричинених війною, становить 180 млн тонн», – зауважила Гринчук.

Світлана Гринчук зазначила, що через бойові дії та лісові пожежі за майже три роки війни потенціал українських лісів щодо поглинання парникових газів зменшився на 1,7 млн тонн. Загалом війна призвела до знищення 3 млн гектарів лісів. Територія України, забруднена вибухонебезпечними предметами, наразі сягає 139 000 кв. км, що вдвічі перевищує площу Азербайджану.

«Продукти горіння, викинуті в повітря внаслідок ракетних ударів Росії, вже потрапили до Румунії, Молдови, Болгарії, Угорщини, Латвії, Литви, Естонії, Сербії, Хорватії та Польщі», – додала міністерка.

Світлана Гринчук підкреслила, що Україна активно працює над відновленням, не очікуючи завершення війни. Вона зазначила: «Щоб компенсувати втрати лісів через пожежі, українці висадили 555 млн дерев на площі понад 75 тис. гектарів. А завдяки підтримці партнерів уже розміновано 35 тис. кв. км території».

Російська війна підриває глобальні зусилля у боротьбі зі зміною клімату. У 2009 році розвинуті країни зобов’язалися щороку виділяти $100 млрд для підтримки кліматичних заходів у країнах, що розвиваються. Водночас Росія планує у 2025 році витратити понад $135 млрд на військову агресію.

Україна спільно з міжнародними партнерами працює над створенням механізмів, які зроблять агресію та екологічну шкоду неприйнятними та суворо караними. Ці зусилля є основою пункту 8 «Формули миру» Президента Володимира Зеленського, що стосується екологічної безпеки. Україна пропонує співпрацю у документуванні екологічної шкоди, розробці універсальних методик оцінки впливу та формулюванні глобальних принципів екологічного і сталого відновлення.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що збитки України через екологічні руйнування від війни вже сягають €60 млрд, згідно з попередніми підрахунками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Нагадаємо, сума збитків довкіллю у Чернігівській і Сумській областях через забруднення річок Сейм і Десна перевищує 405 млн грн. 

Коломієць Надія

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

1 годину ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

1 годину ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

1 годину ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

2 години ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

2 години ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

2 години ago