Правоохоронці України готуються висунути підозру голові Центру протидії корупції Віталію Шабуніну. Підставою для цього є систематична неявка на військову службу та незаконне використання автомобіля, наданого волонтерами для потреб ЗСУ. Шабунін стверджує, що звинувачення є спробою дискредитації його та інших антикорупційних активістів.
Про це повідомило агентству “Інтерфакс-Україна” джерело в правоохоронних органах. Співрозмовник агентства зазначив, що найближчим часом Шабуніну нададуть підозри у скоєнні щонайменше двох злочинів. Йдеться про систематичну неявку на військову службу та незаконне використання автомобіля, придбаного за волонтерські кошти для потреб військових.
Сам Шабунін зазначив у себе в телеграм-каналі, що з “Інтерфаксу” дізнався, що “Татаров і Ко спробують його посадити”. Він зауважив, що добровільно мобілізувався в Києві в перші дні широкомасштабного вторгнення – 25 лютого 2022 року і вважає, що ці звинувачення є спробою дискредитації його та інших антикорупційних активістів. Зокрема редактора “Наших грошей” Юрія Ніколова, наразі військового, а в минулому голови антикоркомітету ВРУ Єгора Соболєва, редактора Руху ЧЕСНО Олександра Саліженка та інших.
Шабунін також зауважив, що з 1 квітня по 18 червня на різних онлайн-ресурсах було опубліковано понад 300 матеріалів, метою яких було його дискредитувати. Він заявляє, що звинувачення проти нього є слабкістю Офісу президента, який намагається придушити антикорупційну діяльність. Він підкреслив, що його боротьба з корупцією і критика правоохоронної системи продовжуватиметься, незважаючи на тиск з боку влади.
При цьому ще у березні 2024 року Шабунін повідомляв, що проти нього ДБР зареєструвало два кримінальні провадження: за ухилення від військової служби та за підробку документів від НАЗК. Він стверджує, що має законні підстави для демобілізації, якими не користується.
Шабунін також зазначив, що автомобіль, про який йдеться, був наданий йому особисто як військовослужбовцю і використовується на Сході. Він наголосив, що не має обов’язку передавати автомобіль у військову частину, оскільки це відповідає українському законодавству.
Командування Сил тероборони зверталося до Державного бюро розслідувань з проханням притягнути до кримінальної відповідальності командира військової частини, де “служив” антикорупціонер Віталій Шабунін, за надання тому незаконних відряджень і виплат у розмірі 30 тис. грн. Ці порушення підпадають одразу під дві статті Кримінального кодексу – розтрата майна та перевищення службових повноважень.
За даними ЗМІ, Шабунін з жовтня 2023 року числився бойовим медиком військової частини. Він отримував зарплатню за виконання військових завдань в умовах воєнного стану, але при цьому залишався в Києві. На даний час Шабунін вже переведений з цієї військової частини до Центру інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони.
Нагадаємо, що колишня очільниця Міністерства охорони здоров’я України Уляна Супрун наїхала на українських антикорупціонерів, які до 2022 року їздили до США, де розповідали всім про масштаби корупції в Україні. Завдяки цьому вони отримували гранти на свою діяльність. Велику роль в цьому, зокрема, відіграв голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. В результаті його заяв та заяв інших активістів, на думку Супрун, зараз західні партнери повільно надають зброю Україні.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…