Верховна Рада України на засіданні в четвер, 20 червня, підтримала законопроєкт №10439 про перезапуск Бюро економічної безпеки. Документ прийняли в цілому. Таким чином виконана вимога МВФ.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк від партії “Голос”. Законопроєкт підтримали 239 депутатів.
“Текст погоджений з партнерами. З незалежним відбором нового Голови БЕБ, переатестацією та кадровим відбором. За участю іноземних експертів та українського бізнесу”, – написав нардеп.
Зранку 20 червня перед голосуванням комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики схвалив до другого читання фінальну версію законопроєкту про реформу БЕБ. Ухвалення законопроєкту було однією з вимог МВФ.
БЕБ України з’явилося у травні 2021 року. Головна мета створення органу – зменшити тиск правоохоронців на бізнес та знизити кількість обшуків. Реформа БЕБ необхідна для того, щоб припинити старі методи переслідування бізнесу владою – безпідставні перевірки, тиск кримінальними справами. До реформи за економічну безпеку відповідало одразу кілька органів: СБУ, Національна поліція, Податкова міліція Державної фіскальної служби.
Тепер, після ухвалення закону, одна з головних новацій полягає у зміні порядку призначення та звільнення директора БЕБ. Раніше конкурсну комісію формували РНБО і Верховна Рада, то після ухвалення змін це право переходить до Кабінету міністрів. Нового голову БЕБ має обирати комісія з 6 членів, де половина – міжнародні експерти з правом вирішального голосу. Для призначення директора БЕБ потрібно чотири голоси, зокрема не менш ніж два – від “міжнародників”.
Конкурсна комісія подає на розгляд прем’єр-міністру України не більше двох відібраних з-поміж учасників конкурсу кандидатур. Після цього Кабмін має десять днів на призначення директора БЕБ.
Через рік і через три роки після призначення директора БЕБ має відбутися зовнішня незалежна оцінка ефективності діяльності Бюро спеціальною комісією, яку призначить Кабмін на підставі пропозицій міжнародних організацій. Негативний висновок аудиту буде підставою для звільнення директора.
Закон набере чинності одразу після ухвалення і публікації. Після цього мають обрати нового директора БЕБ, а також розпочати атестацію працівників. Переатестація працівників БЕБ також проводиться комісією, де шість представників має подати новообраний директор БЕБ і ще шість – міжнародні партнери за пропозицією українського бізнес-середовища.
Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…
Загарбники на тимчасово окупованих РФ територіях шантажують українців, змушуючи ставати донорами крові для армії РФ.…
Країна-агресор Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти (56 тисяч тонн) з березня 2024 року. Про це повідомляє ВВС з посилання на дані…
Міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що йдеться не про ліквідацію ТЦК, а про створення сучасної…
Американська база протиракетної оборони у Редзіково на півночі Польщі має виключно оборонний характер, а якщо…
Криптовалютний підприємець Джастін Сан витратив понад 6 мільйонів доларів на банан, приклеєний скотчем до стіни…