В Україні анонсували створення міста майбутнього під назвою “Верум”

Місто Верум (у перекладі з латини – “істина”), за задумом автора, стане центром інтелектуального розвитку і синтезу культур. До проєкту вже запрошують долучитися митців, урбаністів, архітекторів та бізнесменів. Автором ідеї та ініціатором проєкту є доктор юридичних наук Роман Мудрий.

Ідея створення Верума виникла у контексті повоєнної відбудови України. З огляду на велику кількість зруйнованих та знищених міст, автор проєкту пропонує акумулювати ресурси на створенні нового, надсучасного, великого міста з нуля. Це місто має стати символом відродження країни, каталізатором економічного розвитку та простором для життя і роботи не тільки мільйонів українців, але й представників різних країн світу.

“Ми з однодумцями вважаємо, що в умовах, коли багато міст зруйновані, доцільно не лише відбудовувати старе, а створити принципово новий простір, де будуть зосереджені інтелектуальні та культурні ресурси. Ми переконані, що вже у найближчому майбутньому саме міста стануть головними драйверами людської цивілізації. Тому прагнемо створити надсучасне місто на планеті, використовуючи провідні технології, які не були доступні під час будівництва таких міст, як Дубай чи Шеньчжень, – зазначає Роман Мудрий. – Раніше міста будувалися навколо річок і торгових шляхів, стаючи центрами торгівлі та ремісництва. Згодом вони стали центрами промислового виробництва та освіти. Верум має стати центром інтелекту, де народжуватимуться нові ідеї, розвиватимуться технології та формуватиметься культура майбутнього”.

Головними продуктами Верума стануть інтелект і синтез культур. Для цього планується створити у місті єдиний університетський кампус, де будуть об’єднані різні напрямки наук. Навколо нього розташуються культурні райони, що представлятимуть традиції різних народів світу, а також сучасні бізнес-центри та житлові квартали.

Особливістю Верума стане акцент на міжкультурному діалозі та інноваціях. Автор проєкту прагне створити місто, де люди різних культур зможуть співпрацювати та обмінюватися ідеями. Глибинна ідея міста – не конкурувати, а об’єднувати людей різних культур і національностей. Верум має стати місцем, де кожна людина з будь-якого куточку світу відчувала себе не гостем, а співтворцем.

Датою заснування міста Верум обрано 20 березня 2025 року – день весняного рівнодення. Це символічна дата, яка є важливою в багатьох культурах і знаменує початок нового року та відродження природи. Окрім того, 2025 рік – це 1700-річчя Першого Нікейського собору, який відбувся 325 року і став важливою подією в історії християнства. Нікейський собор встановив принципи обчислення дати Великодня з весняного рівнодення. А у 2025 році католицький та православний Великдень збігаються, що є рідкісною подією.

Літочислення міст традиційно велося від першої писемної згадки. Тому, враховуючи цифрову еру, датою заснування Верума пропонується вважати саме 20 березня 2025 року – дату першої цифрової згадки про нього.

“Ми вважаємо, що ця дата символізує початок нового етапу в історії людства, де пануватимуть множинність, взаєморозуміння та співпраця, – пояснює Роман Мудрий. – Вона поєднує в собі елементи різних культур і релігій, що відображає концепцію Верума як міста, відкритого для всіх”.

Однією з основних переваг нового міста стане його розташування на території України. Наша країна має сприятливі географічні умови: наявність водних ресурсів, стійкість ґрунтів та сейсмічну безпеку завдяки Українському кристалічному щиту. Це дозволить створити міське середовище, здатне функціонувати тисячі років. Розташування міста на території України також сприятиме розвитку логістики та міжнародного співробітництва.

Верум – це проєкт, який розпочинається саме зараз. Автор ідеї планує протягом 15 років завершити проєктування та приступити до реалізації концепту міста. Для цього планується залучити фахівців із різних країн світу.

“Ми хочемо, щоб Верум став містом, яке будує молодь для свого майбутнього, – наголошує Роман Мудрий. – Запрошуємо молодих візіонерів, митців, урбаністів, архітекторів, бізнесменів долучитися до проєкту створення Верума”.

Для підтримки молодих талантів будуть створені грантові програми. Свої ідеї щодо будівництва та розвитку міста можна запропонувати, заповнивши відповідну форму на офіційному сайті проєкту https://www.verum.city/vr.html

Ілюстрацію згенеровано за допомогою штучного інтелекту Grok
Ковальчук Світлана

Recent Posts

Безвіз подорожчає: що потрібно знати про новий платний в’їзд до ЄС для українців

На українців чекають зміни в умовах безвізу з Європейським Союзом. 2027 року для в'їзду до…

4 хв. ago

Попрощайтеся із сутулістю: прості вправи для здорової спини

Сутулість – це поширена проблема, яка може призвести до болю в спині, шиї та плечах.…

15 хв. ago

Американець подарував дикому племені пляшку кока-коли і опинився за гратами

24-річного громадянина США Михайла Полякова затримали на Андаманських і Нікобарських островах в Індії після того,…

24 хв. ago

Субсидії за новими правилами: кому доведеться оплачувати комуналку власним коштом

Навесні для українців комунальні платежі стають менш обтяжливими не лише через завершення опалювального сезону, а…

32 хв. ago

Нова мобілізація з квітня: скасування броні, відстрочок і турборежим ТЦК

З 1 квітня 2025 року Україна запровадила оновлені правила бронювання працівників на основних підприємствах. Це…

39 хв. ago

Де найбільше мільярдерів у світі, які володіють рекордними капіталами

У світі продовжує зростати кількість мільярдерів. Ба більше, йдеться про новий рекорд. При цьому найбільше…

48 хв. ago