“В’язниці луснуть”: міністр юстиції пояснив, чому потрібно мобілізувати ув’язнених

Мобілізація чоловіків, які перебувають в місцях позбавлення волі, дозволить розв’язати одразу дві проблеми: перенавантаження на українські в’язниці та потребу української армії в поповненні особовим складом. Про це в етері телемарафону заявив міністр юстиції України Денис Малюська.

“Ми виграємо в двох аспектах. По-перше, в нас з’являться військові. В другому аспекті, нам не треба буде думати про те, як їх охороняти, годувати, дбати. Особливо, в умовах дефіциту ресурсів і в умовах обмеженої кількості в’язниць”, — сказав Малюська.

Він уточнив, що наразі кількість ув’язнених значно збільшується, особливо за рахунок колаборантів та зрадників, яких останнім часом систематично відправляють за ґрати. Натомість кількість виправних колоній зменшується.

“Ми на якомусь етапі можемо “луснути”, тому нам треба думати про те, як зменшувати кількість тих, про кого ми дбаємо в наших установах”, — зазначив Малюська.

Міністр юстиції пояснив, що ув’язненим за статтями про державну зраду та колабораційну діяльність загрожує небезпека у в’язницях і це ризиковано для їхнього життя і здоров’я, адже інші ув’язнені таку категорію не люблять.

“Відповідно, я можу сказати, що в нас кількість осіб на кожну установу з розрахунку на площу установи зростає, причому зростає істотно. Це велика проблема і її потрібно якимось чином вирішувати. Як довгостроково — я навіть не уявляю. Можливо, мобілізація стане цим рецептом, який нас спасе хоча б на рік чи на два”, — наголосив Малюська.

Нагадаємо, 8 квітня комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував ухвалити законопроєкт №11079-1 про мобілізацію засуджених. Документ забороняє мобілізовувати тих, кого засуджено за злочини проти національної безпеки. Цей документ розробляли разом із Генштабом, Міністерством оборони та Міністерством юстиції.

9 квітня голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко заявив, що поки що в Україні немає законних підстав для того, щоб призивати на службу ув’язнених до в’язниць громадян. Не було створено спеціальних алгоритмів, як це має відбуватися.

Фокус раніше писав, що у в’язницях і СІЗО України на початок березня 2024 року відбували покарання близько 45 тисяч осіб, імовірно, більшість із них надалі стануть військовими.

Ольга Степанова

Recent Posts

Чому Байден дозволив удари далекобійною зброєю по РФ: Reuters дало відповідь

Перемога Дональда Трампа на виборах у США та відправлення солдатів КНДР до РФ змінили думку Джо Байдена…

6 хв. ago

Сума шокує: скільки Великій Британії коштувала коронація Чарльза III

Коронація Чарльза III у травні 2023 року коштувала британським платникам податків щонайменше 86 млн євро.…

10 хв. ago

Експерти прогнозують значні втрати серед військових КНДР

Російське командування надає перевагу швидкому набору новобранців замість їх якісної підготовки. Це ж стосується і…

13 хв. ago

На замітку: що означає нова розмітка у вигляді білих кіл

Водіям розповіли, що означає новий знак у Австрії – білі кола на дорозі. Про це повідомив Telegrafi. В…

19 хв. ago

В Україні можуть заборонити “небажані” дзвінки на мобільний

В Україні можуть заборонити "небажані" дзвінки на мобільні телефони. Законопроект прийнятий у першому читанні. Як передає "Хвиля", про…

28 хв. ago

Яке питання ставить Ілон Маск під час кожної співбесіди, щоб виявити брехуна

Американський мільярдер Ілон Маск розповів, яке важливе запитання він ставить під час кожної співбесіди, щоб…

36 хв. ago