Загальна сума коштів, вкрадена фігурантами корупційних справ, дорівнює майже 70 млрд грн. Цих грошей цілком вистачає на партію артилерійських снарядів, які для ЗСУ відшукав президент Чехії.
За гроші, вкрадені українськими корупціонерами, можна було б придбати мільйони FPV-дронів і більш як тисячу пульстронів для Десантно-штурмових військ. Крім того, ними закрилися б збори великих благодійних фондів. Про те, на яку кількість техніки та зброї вистачило б вкрадених грошей, ідеться у рейтингу, складеного виданням Фокус.
Рейтинг складається з 15 топ справ, у яких фігурують найбільші вкрадені суми або суми, які викликали резонанс у суспільстві. Найбільше вкрадено на перших щаблях рейтингу: підозрювані — посадовці та підприємці — оперували десятками мільярдів гривень. На нижчих щаблях — крадіжки від 400 тис. грн до 3,3 млн грн.
Щоб зрозуміти масштаби розкрадань, Фокус скористався відкритими даними щодо вартості дронів та антен, а також інформацією з сайтів благодійних фондів: БФ Сергія Притули (проєкти “Машини розмінування”, “Почуй своїх”, навчання операторів) та БФ “Повернись живим” (“Око за Око” — про пульстрони, “Гнів пречистий”, “Драйв розвідки”).
Загальна сума коштів, якими оперували фігуранти проваджень, відкритих НАБУ, — 63 млрд грн. За цю суму бійці ЗСУ могли б придбати наступну кількість техніки:
Також можна було б навчити 2 млн операторів дронів та купити всю партію снарядів, яку відшукав для України президент Чехії Петр Павел (згідно з даними Financial Times, вони коштували 1,5 млрд дол.).
Дані про розмір зловживань та суми, які збираються благодійними фондами, зібрані, для зручності, в таблицю. У ній видно, що деякі збори можуть закриватись по кілька разів. Наприклад, пульстронів для ДШБ потрібно 10 шт., тоді як на вкрадені кошти їх можна закупити 900 шт.. Невеликі суми зловживань — від 400 тис. грн. до 6-15 млн грн — не покривають великих витрат, однак їх можна було б витратити на закупівлю від 20 до 700 FPV-дронів.
У рейтингу топ-15 скандальних корупційних справ виділяються фігуранти, які наживались на найнеочікуваніших речах. Наприклад, привертає увагу #2 — крадіжка 10 млрд грн на спробі поставити бійцям ЗСУ зіпсовану моркву, цибулю, капусту, а також — на завищених цінах на яйця.
Інший оригінальний метод заробітків — відбирання контролю за одеським аеропортом. Згідно з даними слідчих НАБУ, оборудка почалась у 2011 році — до неї причетні колишній мер Одеси, його заступник та двоє місцевих підприємців. Через втрату контролю держава не отримала 2,5 млрд грн прибутку, ідеться у матеріалах справи.
Резонанс у суспільстві викликала справа про закупівлю барабанів, овочерізок та сковорідок для київських бомбосховищ. Чиновниця однієї з районних міських рад оголосила тендери, оскільки вважала, що скороварка за 1 млн грн і такої ж вартості овочерізка розрадять людей під час ударів ЗС РФ.
Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…
Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…