Українці, не знаючи, що буде далі, вже розпродали на ринку землі пів мільйона гектарів

В Україні минуло три роки з моменту відкриття ринку землі. Причому майже два з половиною із цих трьох років ринок функціонує в умовах повномасштабної війни. Невідомо, як би йшов процес купівлі-продажу землі, якби все те відбувалося в умовах миру. А наразі у країні склались дуже неоднорідні ціни на землю. На заході країни вона втричі дорожча, ніж на сході.

Такі дані із платформи Опендатабот є у відкритому доступі.

На сьогодні статиcтика така: за ці три роки було укладено понад чверть мільйона угод купівлі-продажу землі. В процесі цих угод пів мільйона гектарів земельних угідь змінили власника. Середня вартість гектара упродовж цього періоду становила 41 тисячу гривень.

Крім того, як зазначають аналітики, поки що найактивнішим за кількістю операцій на ринку землі виявився не довоєнний 2021-й рік, а 2023-й, на який припав другий рік війни.

Ціни на землю в Україні склалися вкрай неоднорідні

Причому вони не так залежать від родючості землі, як від регіону її розташування. Що далі від лінії фронту на захід, то дорожче гектар. Так, на сьогодні земля найдорожча в Івано-Франківській області. Там середня ціна гектара становить 101 тисячу гривень. На другому місці  у ціновому рейтингу розташувалась Львівська область. Там за гектар у середньому просять 90 тисяч.

А от найдешевше зараз продають землю у Запорізькій області. Там гектар можна в середньому придбати за 30,1 тисячі гривень. Не набагато вона дорожча і в Донецькій (32,2 тис. грн) та у Херсонській (32,8 тис. грн) областях.

Водночас попит на землю найбільший не там, де вона найдорожча або найдешевша. Найактивніше зараз покупці цікавляться землею у Полтавській області. Там за три роки  функціонування ринку продано 60 тисяч гектарів землі. На другому місці за кількістю землі, що змінила власника, розташувалась Дніпропетровська область (58 тис. га), на третьому – Харківська (54 тис. га).

На початку 2024 року попит на землю знизився, попри те, що ринок землі з 1 січня було відкрито для юридичних осіб. Проте аналітики відзначають зниження інтересу до купівлі землі у східному регіоні країни. А от на заході попит залишився незмінним.

Ольга Степанова

Recent Posts

Хлопці прийдуть – порядок наведуть. До чого може призвести побиття військового у Смілі

Жахлива історія з побиттям і приниженням військового у Смілі є дуже показовою, попереджає громадський діяч…

2 хв. ago

Субсидія не для всіх: кому не дадуть допомогу від держави

Українці, які не можуть самостійно сплатити за житлово-комунальні послуги, можуть звернутися до держави по субсидію. Проте…

9 хв. ago

Хрущовки підуть під реконструкцію: куди подінуться мешканці старих багатоповерхівок

В Україні розглядають план реконструкції старих житлових будинків і можуть представити законопроєкт до кінця року,…

18 хв. ago

Чи мобілізують офіцерів запасу: юрист дав відповів

В Україні триває воєнний стан і загальна мобілізація. Однак категорії деякі чоловіки можуть бути звільнені від…

27 хв. ago

Деякі пенсіонери можуть не платити за землю: кого це стосується

Українські пенсіонери мають низку пільг, однією з таких є звільнення від сплати податку за земельні ділянки.…

35 хв. ago

У ТЦК розповіли, хто отримає повістки поштою, незалежно від оновлення даних

Усім військовозобов'язаним передбачене розсилання повісток через пошту. Не має значення чи актуалізували вони свої облікові…

44 хв. ago