Нардепка Ольга Василевська-Смаглюк стверджує, що ділки могли діяти під прикриттям Держагентства з управління зоною відчудження та місцевої поліції, чиї співробітники відмовляли у допомозі спецкомісії та навіть забирали в неї дрони, якими та мала фіксувати збитки
З березня по квітень 2024 року мобільні групи з інспекторів Держлісагентства та Держекоінспекції провели загалом 18 рейдів у Чорнобильській зоні. Вони зафіксували 12 незаконних рубок дерев на території як самого Чорнобиля, так і довколишніх сіл Корогод і Замостя (збитки у понад 23 млн грн), Лубянка (12,2 млн грн), Медвин (14,4 млн грн). Втім, місцеві правоохоронці не завжди реагували на дії інспекторів адекватно: вони вилучали у службовців засоби візуального спостереження з висоти, а інколи й взагалі відмовлялися їхати та фіксувати збитки. Про це 15 квітня повідомила народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк у соцмережах.
За її словами, роботу комісії могли саботувати через статус Чорнобильської зони, режимного об’єкту та прикордонної території, яку було повністю заміновано. Відтак, Вишгородська поліція, на її думку, була не в захваті від діяльності комісії, утвореної Міндовкілля.
“Моніторинг ускладнювався тим, що територія Чорнобильської зони — режимний обʼєкт, і просто так туди не потрапити. Окрім цього, — це прикордонна територія, і вона повністю замінована, представники Вишгородської поліції вилучали інспекторів засоби візуального спостереження з висоти, не надавались картографічні матеріали “Північної пущі”, а подекуди правоохоронці взагалі відмовлялись їхати і фіксувати збитки. Явно їм не подобалось, що в Зоні проводяться інспекційні перевірки зрубаних насаджень”, – зазначила Василевська-Смаглюк.
Втім, навіть попри протидію комісії вдалося зафіксувати дюжину незаконних рубок – за словами нардепки, є навіть ділянки площею більше за 1 га. Обрахунок збитків було можливо провести не всюди, адже частину територій у Зоні відчудження заміновано. Але орієнтовані збитки на ділянках, де підрахунок провели, складає 70 млн грн: зрубали 700 кубометрів дубів, сосен, вільх, акацій – цей обсяг, каже Василевська-Смаглюк, є еквівалентом 17 залізничних вагонів. Відтак, на рік злочинці могли б “напиляти” більше, ніж на 1 млрд грн на рік на “чорному” ринку деревини, – пише нардеп.
У проведенні незаконної рубки дерев депутатка підозрює керівництво Держагентства з управління зоною відчудження. За її словами, дерева зрізали професійно, що нівелює закиди щодо нібито вини військових з боку ДАЗВ. Також, на думку Василевської-Смаглюк, група, у складі якої діяв нещодавно призначений директор ДСП “Північна пуща”, могла співробітничати з ДАЗВ, місцевими правоохоронцями та бізнесом.
Також з допису депутатки випливає, що очільник Міністерства захисту довкілля та природніх ресурсів Руслан Стрілець дуже вже оперативно створив групу для проведення “рейдів” Зоною відчудження. А також призупинив кадрові призначення, зокрема, свого товариша по попередній роботі Андрія Тимчука головою ДАЗВ. Втім, наразі комісія так і не назала публічних звітів про свою роботу, а також про факти незаконних рубок, що виявили її представники.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…