Нардепка Ольга Василевська-Смаглюк стверджує, що ділки могли діяти під прикриттям Держагентства з управління зоною відчудження та місцевої поліції, чиї співробітники відмовляли у допомозі спецкомісії та навіть забирали в неї дрони, якими та мала фіксувати збитки
З березня по квітень 2024 року мобільні групи з інспекторів Держлісагентства та Держекоінспекції провели загалом 18 рейдів у Чорнобильській зоні. Вони зафіксували 12 незаконних рубок дерев на території як самого Чорнобиля, так і довколишніх сіл Корогод і Замостя (збитки у понад 23 млн грн), Лубянка (12,2 млн грн), Медвин (14,4 млн грн). Втім, місцеві правоохоронці не завжди реагували на дії інспекторів адекватно: вони вилучали у службовців засоби візуального спостереження з висоти, а інколи й взагалі відмовлялися їхати та фіксувати збитки. Про це 15 квітня повідомила народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк у соцмережах.
За її словами, роботу комісії могли саботувати через статус Чорнобильської зони, режимного об’єкту та прикордонної території, яку було повністю заміновано. Відтак, Вишгородська поліція, на її думку, була не в захваті від діяльності комісії, утвореної Міндовкілля.
“Моніторинг ускладнювався тим, що територія Чорнобильської зони — режимний обʼєкт, і просто так туди не потрапити. Окрім цього, — це прикордонна територія, і вона повністю замінована, представники Вишгородської поліції вилучали інспекторів засоби візуального спостереження з висоти, не надавались картографічні матеріали “Північної пущі”, а подекуди правоохоронці взагалі відмовлялись їхати і фіксувати збитки. Явно їм не подобалось, що в Зоні проводяться інспекційні перевірки зрубаних насаджень”, – зазначила Василевська-Смаглюк.
Втім, навіть попри протидію комісії вдалося зафіксувати дюжину незаконних рубок – за словами нардепки, є навіть ділянки площею більше за 1 га. Обрахунок збитків було можливо провести не всюди, адже частину територій у Зоні відчудження заміновано. Але орієнтовані збитки на ділянках, де підрахунок провели, складає 70 млн грн: зрубали 700 кубометрів дубів, сосен, вільх, акацій – цей обсяг, каже Василевська-Смаглюк, є еквівалентом 17 залізничних вагонів. Відтак, на рік злочинці могли б “напиляти” більше, ніж на 1 млрд грн на рік на “чорному” ринку деревини, – пише нардеп.
У проведенні незаконної рубки дерев депутатка підозрює керівництво Держагентства з управління зоною відчудження. За її словами, дерева зрізали професійно, що нівелює закиди щодо нібито вини військових з боку ДАЗВ. Також, на думку Василевської-Смаглюк, група, у складі якої діяв нещодавно призначений директор ДСП “Північна пуща”, могла співробітничати з ДАЗВ, місцевими правоохоронцями та бізнесом.
Також з допису депутатки випливає, що очільник Міністерства захисту довкілля та природніх ресурсів Руслан Стрілець дуже вже оперативно створив групу для проведення “рейдів” Зоною відчудження. А також призупинив кадрові призначення, зокрема, свого товариша по попередній роботі Андрія Тимчука головою ДАЗВ. Втім, наразі комісія так і не назала публічних звітів про свою роботу, а також про факти незаконних рубок, що виявили її представники.
Народні депутати ухвалили у першому читанні законопроект №9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації…
Удар по Дніпру балістичною ракетою "Орешнік" та заяви правителя РФ Володимира Путіна, на думку аналітиків, не…
Омбудсман України Дмитро Лубінець запропонував надати відстрочку від мобілізації для чоловіків, які раніше були незаконно…
ВПС США отримали перший екземпляр нової ракети Stand-in Attack Weapon, або SiAW. Виробник зброї Northrop…
Застосування "Орєшніка" може змусити Захід почати натякати на переговори. Про це заявив керівник Чеченської республіки…
Північнокорейський диктатор Кім Чен Ин звинуватив США в нагнітанні напруженості та провокаціях. Він зауважив, що…