Одіозний суддя Київського апеляційного суду Віктор Глиняний, якого разом з колегами гучно затримали на хабарі в 35 тисяч доларів, повернувся до суддівства.
Про це пише ТСН.ua.
Минулого року 29 листопада Спеціалізована антикорупційна прокуратура та детективи НАБУ взяли на гарячому одразу 4 суддів Київського апеляційного суду: Юрія Сливу, Ігоря Паленика, В’ячеслава Дзюбіна і Віктора Глиняного.
Слідчі з’ясували, що за хабар в $35 тисяч судді мали скасувати арешт майна на два літаки у справі колишнього керівника “Мотор-Січі”, зрадника України В’ячеслава Богуслаєва.
“Дійсно, що я вам сказав, дійсно, триває досудове розслідування справи, там, де мені повідомлено про підозру”, — заявляв Глиняний.
Проте зараз суддя уже повернуся до роботи та сам судить підозрюваних. Виявилось, що Віктора Глиняного після того, як детективи знайшли у нього його частину хабара — понад 8 тисяч доларів, взяли під варту. Та вже за 10 днів суддю відпустили. За нього внесли 5 млн гривень застави, гроші надійшли на рахунок Вищого антикорупційного суду.
Хто сплатив таку суму — невідомо. Водночас офіційна зарплата Глиняного у Київському апеляційному суді не перевищує трьох мільйонів гривень на рік. Ще 234 тисячі гривень він отримує як пенсіонер.
Та витрати у кілька мільйонів гривень для цього представника Феміди — звична справа. Буквально за півтора місяці до арешту, у розпал війни, він придбав собі елітне авто — BMW X5 2022 року в найпрестижнішій комплектації. Коштувала йому автівка понад 80 тисяч доларів — як вказав сам Глиняний в декларації, обійшлася в 3 млн 300 тисяч гривень. До речі, в цій машині слідчі й знайшли хабар.
12 грудня антикорупційний суд наклав арешт на вилучені під час обшуку в автомобілі BMW Х5 Глиняного $8300 готівки, рекламну брошуру.
Крім дорогої автівки, у родини Глиняного — ціла купа нерухомості. Сам він володіє 72-метровою квартирою у Києві на Позняках та будинком площею 174 кв. м на околиці столиці. Має 4,5 гектару землі на Чернігівщині. Ще 4 земельні ділянки у Чернігівській області оформлені на 84-річну матір судді. Як і дві 40-метрові квартири у новобудові на Позняках. Щоправда, користується мама Глиняного його квартирою у 72 кв. метри.
З квартирами в Києві і молодший син судді із дружиною, який фігурував як прокурор у справах, що розглядав його ж батько.
Глиняний за час своєї роботи суддею встиг засвітитися як рекордсмен в Апеляційному суді за кількістю поданих на нього скарг у 2012-2015 роках. Втім жодну з них не вважали підставою для відсторонення судді, на відміну від зафіксованого і показаного на всю країну хабаря.
Після нього Вища рада правосуддя таки відсторонила суддю 15 грудня 2023 року
Те, що сьогодні суддя із офіційною підозрою в хабарі сам виносить судові рішення, обурює не лише пересічних українців, а й експертне середовище.
“Дивіться, ситуація дика очевидно, даруйте на слові. Такого не може бути і зрозуміло, що це означає для довіри до суду. Якщо суддю підозрюють у вчиненні злочину і тут він виходить, іменем України ухвалює рішення в справі”, — каже голова Фундації DJURE Михайло Жернахов.
Втім справа тут, пояснюють експерти, у дещо, м’яко кажучи, дивних нормах закону.
“Якщо ми дивимося на норму 64, вона дозволяє можливість відсторонення судді на 2 і в продовження цього терміну ще на 2 місяці. Тобто загальний строк в межах одного клопотання з одних і тих самих підстав є 4 місяці. Після цього ще раз звертатися, тобто повторно, як ми вже говорили вище, не можна”, — каже юрист ГО “Антикорупційний штаб” Віталій Гусак.
САП не може винести повторно подання, якщо немає інших обставин, а ВРП без подання не може відсторонити суддю.
Експерти наполягають — закон неправильний, бо поза всякою логікою і суддівською етикою кидає тінь на судову систему подібними випадками.
“І це дійсно проблема, тому що деякі злочини розслідуються довше набагато, ніж чотири місяці. І потім закінчуються ці строки, і немає законної можливості для прокуратури і Вищої ради правосуддя ці строки продовжити.Я думаю, що і закон потрібно змінювати в частині можливості збільшення цього строку. Ну і, звичайно, потрібно очищувати судову владу далі, щоб в суддів не виникало таких думок, що можна вийти, поки щодо тебе є розслідування, кримінальне провадження і розслідування, його продовжувати, заробляти гроші далі в суді, чи з яких мотивів пан Глиняний або інші подібні йому колеги виходять на роботу і далі слухають справу”, — каже голова Фундації DJURE Михайло Жернахов.
Щойно завершиться досудове розслідування, обставини якого САП нам поки що не розголошує, суддю Глиняного знову мають відсторонити.
Україна готується до суворої зими, але, за словами експерта з питань ЖКГ Олега Попенка, готовність…
Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…
Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…
Голлівудські зірки розлучилися у 2016 році після 12 років сімейного життя. У Анджеліни та Бреда шестеро…
Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…
Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…