Одіозний суддя Київського апеляційного суду Віктор Глиняний, якого разом з колегами гучно затримали на хабарі в 35 тисяч доларів, повернувся до суддівства.
Про це пише ТСН.ua.
Минулого року 29 листопада Спеціалізована антикорупційна прокуратура та детективи НАБУ взяли на гарячому одразу 4 суддів Київського апеляційного суду: Юрія Сливу, Ігоря Паленика, В’ячеслава Дзюбіна і Віктора Глиняного.
Слідчі з’ясували, що за хабар в $35 тисяч судді мали скасувати арешт майна на два літаки у справі колишнього керівника “Мотор-Січі”, зрадника України В’ячеслава Богуслаєва.
“Дійсно, що я вам сказав, дійсно, триває досудове розслідування справи, там, де мені повідомлено про підозру”, — заявляв Глиняний.
Проте зараз суддя уже повернуся до роботи та сам судить підозрюваних. Виявилось, що Віктора Глиняного після того, як детективи знайшли у нього його частину хабара — понад 8 тисяч доларів, взяли під варту. Та вже за 10 днів суддю відпустили. За нього внесли 5 млн гривень застави, гроші надійшли на рахунок Вищого антикорупційного суду.
Хто сплатив таку суму — невідомо. Водночас офіційна зарплата Глиняного у Київському апеляційному суді не перевищує трьох мільйонів гривень на рік. Ще 234 тисячі гривень він отримує як пенсіонер.
Та витрати у кілька мільйонів гривень для цього представника Феміди — звична справа. Буквально за півтора місяці до арешту, у розпал війни, він придбав собі елітне авто — BMW X5 2022 року в найпрестижнішій комплектації. Коштувала йому автівка понад 80 тисяч доларів — як вказав сам Глиняний в декларації, обійшлася в 3 млн 300 тисяч гривень. До речі, в цій машині слідчі й знайшли хабар.
12 грудня антикорупційний суд наклав арешт на вилучені під час обшуку в автомобілі BMW Х5 Глиняного $8300 готівки, рекламну брошуру.
Крім дорогої автівки, у родини Глиняного — ціла купа нерухомості. Сам він володіє 72-метровою квартирою у Києві на Позняках та будинком площею 174 кв. м на околиці столиці. Має 4,5 гектару землі на Чернігівщині. Ще 4 земельні ділянки у Чернігівській області оформлені на 84-річну матір судді. Як і дві 40-метрові квартири у новобудові на Позняках. Щоправда, користується мама Глиняного його квартирою у 72 кв. метри.
З квартирами в Києві і молодший син судді із дружиною, який фігурував як прокурор у справах, що розглядав його ж батько.
Глиняний за час своєї роботи суддею встиг засвітитися як рекордсмен в Апеляційному суді за кількістю поданих на нього скарг у 2012-2015 роках. Втім жодну з них не вважали підставою для відсторонення судді, на відміну від зафіксованого і показаного на всю країну хабаря.
Після нього Вища рада правосуддя таки відсторонила суддю 15 грудня 2023 року
Те, що сьогодні суддя із офіційною підозрою в хабарі сам виносить судові рішення, обурює не лише пересічних українців, а й експертне середовище.
“Дивіться, ситуація дика очевидно, даруйте на слові. Такого не може бути і зрозуміло, що це означає для довіри до суду. Якщо суддю підозрюють у вчиненні злочину і тут він виходить, іменем України ухвалює рішення в справі”, — каже голова Фундації DJURE Михайло Жернахов.
Втім справа тут, пояснюють експерти, у дещо, м’яко кажучи, дивних нормах закону.
“Якщо ми дивимося на норму 64, вона дозволяє можливість відсторонення судді на 2 і в продовження цього терміну ще на 2 місяці. Тобто загальний строк в межах одного клопотання з одних і тих самих підстав є 4 місяці. Після цього ще раз звертатися, тобто повторно, як ми вже говорили вище, не можна”, — каже юрист ГО “Антикорупційний штаб” Віталій Гусак.
САП не може винести повторно подання, якщо немає інших обставин, а ВРП без подання не може відсторонити суддю.
Експерти наполягають — закон неправильний, бо поза всякою логікою і суддівською етикою кидає тінь на судову систему подібними випадками.
“І це дійсно проблема, тому що деякі злочини розслідуються довше набагато, ніж чотири місяці. І потім закінчуються ці строки, і немає законної можливості для прокуратури і Вищої ради правосуддя ці строки продовжити.Я думаю, що і закон потрібно змінювати в частині можливості збільшення цього строку. Ну і, звичайно, потрібно очищувати судову владу далі, щоб в суддів не виникало таких думок, що можна вийти, поки щодо тебе є розслідування, кримінальне провадження і розслідування, його продовжувати, заробляти гроші далі в суді, чи з яких мотивів пан Глиняний або інші подібні йому колеги виходять на роботу і далі слухають справу”, — каже голова Фундації DJURE Михайло Жернахов.
Щойно завершиться досудове розслідування, обставини якого САП нам поки що не розголошує, суддю Глиняного знову мають відсторонити.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…