Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратури повідомили про підозру у незаконному збагаченні на 56,2 мільйони гривень голові Антимонопольного комітету України Павлу Кириленку. У нього знайшли 21 об’єкт нерухомості та люксовий автомобіль ВМW Х3. Все це він придбав у 2020-2023 роках, коли був очільником Донецької обласної військової адміністрації.
Водночас він отримав підозру і у декларуванні недостовірної інформації. Про це повідомила пресслужба САП у Telegram, але не назвала його ім’я. Про те, що йдеться саме про Кириленка, написали у Центрі протидії корупції та нардеп Ярослав Железняк у Telegram.
“НАБУ і САП повідомили про підозру у незаконному збагаченні на 56,2 млн грн та декларуванні недостовірної інформації очільнику Антимонопольного комітету Павлу Кириленку. З 2020 по 2023 роках Кириленко став власником 21 об’єкту нерухомості та люксового авто, записавши все на родичів своєї дружини”, – йдеться у повідомленні.
Загальна вартість активів Кириленка становить 61,7 млн грн. Втім, його сім’я володіла лише 5,5 млн грн.
Відомо, що підставою для початку справи стало розслідування “Схем” щодо корупції Кириленка. Втім, навіть після цього посадовця включали до складу делегації, яка вела перемовини про вступ України до ЄС.
Павло Кириленко очолював Донецьку держадміністрацію та військово-цивільну адміністрацію Донецької області з 5 липня 2019 року по 5 вересня 2023-го. Головою Антимонопольного комітету України він став з 6 вересня 2023 року. На цю посаду його призначила Верховна Рада. Також він є полковником юстиції.
У березні цього року журналісти проєкту “Схеми” (Радіо Свобода) провели розслідування, під час якого виявили значне зростання статків родини Павла Кириленка. Тоді йшлося про понад 70 млн грн.
Сам посадовець пояснював журналістам, що стартовий капітал його родина отримала ще аж у 1990-х роках. Казав, що його теща вдало реалізувала акції заводу “Стирол” у нині окупованій Горлівці на Донеччині. Жінка під час спілкування зі ЗМІ повідомила, що у 1997-му родині вдалося виручити за продаж акцій 40 тисяч доларів. Втім, за її словами, документи, що підтверджують все це, залишилися в окупованому місті.
Нагадаємо, нещодавно СБУ та НАБУ затримали заступника міністра енергетики України Олександра Хейла на хабарі у півмільйона доларів. За ці кошти він обіцяв керівникам держпідприємств Львівсько-Волинського вугільного басейну передати гірничодобувне обладнання з шахт прифронтового району Донецької області. Тепер чиновнику та його спільникам загрожує до 12 років тюрми.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…