В Україні жодна людина, яка викрила корупцію, не отримала обіцяну президентом Володимиром Зеленським винагороду. Таку заяву зробив колишній позаштатний агент Національного антикорупційного бюро Євген Шевченко. Він також не отримав свою нагороду.
Про це він розповів в інтерв’ю виданню NV. За його словами, у викривачів на руках є відповідні рішення суддів, але свої кошти вони не отримали.
“Жоден викривач наразі так і не отримав свою винагороду, яка була обіцяна президентом Зеленським”, – зазначив Шевченко.
Він, зокрема, розповів про справу проти колишнього міністра екології Миколи Злочевського, за яку мав отримати винагороду у 13 мільйонів гривень. Втім, цих грошей ексагент НАБУ не побачив.
“Ні я не отримав нагороду в розмірі 13 млн грн за справу Злочевського, ні інші викривачі по інших справах, які вже мають на руках рішення суддів, також, на жаль, не отримують цю винагороду”, – наголосив він.
2 жовтня 2023 року стало відомо, що Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про виплату винагороди викривачу корупції, який мав отримати майже 13,3 млн грн. Це була справа про отримання хабара колишнім першим заступником начальника київської податкової служби. Обвинувачуваний отримав іспитовий строк у три роки, а також зобов’язався співпрацювати зі слідством в іншій кримінальній справі і перерахувати 50 млн грн на підтримку ЗСУ.
Саме ця справа стосується Злочевського. Екснардеп намагався через податківця підкупити керівника САП Назара Холодницького і директора НАБУ Артема Ситника, щоб вони закрили провадження проти нього.
В угоді з САП йшлося про першу в Україні виплату винагороди викривачу. Його ім’я не вказували, але ЗМІ писали, що йдеться про Євгена Шевченка. Він також підтвердив у Facebook тоді, що має отримати 10% від хабаря.
Така акція була оголошена в рамках передвиборчої кампанії Володимира Зеленського у 2019-му. Того ж року він, коли став президентом, підписав закон щодо викривачів корупції.
За інформацію про корупційний злочин, активне сприяння його розкриттю, якщо грошовий розмір предмета злочину або завдані державі збитки від такого злочину у п’ять тисяч і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на час вчинення злочину, викривачу виплачується винагорода у вигляді 10 % від грошового розміру предмета корупційного злочину або від завданого державі збитку після ухвалення обвинувального вироку суду. Сума водночас може бути не більше трьох тисяч мінімальних заробітних плат, встановлених на час вчинення злочину.
Американський мільярдер Стівен Лінч, який має бізнес у Росії, звернувся до уряду США з проханням дозволити…
Голова "Братства" Дмитро Корчинський заявив, що його хочуть вбити. Про це він сказав у відеозверненні.…
У 117 бригаді після скандалу та публічних скарг бійців зняли керівництво 155 батальйону. З квітня…
Колишній міністр економіки України, президент Київської школи економіки (КШЕ) Тимофій Милованов заявив, що журналістка Яніна Соколова нібито…
Відновлення ваги після дієти або програми схуднення є дуже поширеним явищем. Згідно з новими дослідженнями, "пам’ять" жирових клітин…
Чимало українців, можливо, не знають, що спадкове майно оподатковується. Хоча спеціального збору за спадок немає,…