Українцям розповіли, які дороги в країні хочуть зробити платними та якою може бути ціна.
Про це йдеться у статті hromadske.
В Україні кілька ділянок таких доріг. При цьому екс-заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань звернув увагу на те, що для економічної доцільності платної дороги потрібно не менше 20 000 автомобілів на добу.
“У нас таких ділянок насправді не так багато”, – сказав він.
Зокрема, в Міністерстві розвитку громад спочатку планують зробити платним проїзд на шести відрізках. Йдеться про частини доріг загальною довжиною приблизно 1400 кілометрів:
Довгань також висловив думку, що можна знайти 5-10 ділянок, які могли б стати платними. Наприклад, це новий мостовий перехід у Кременчуці, майбутня Велика Кільцева у Києві, дорога з Краківця до Львова. Також серед варіантів – поєднати Житомирську та Одеську траси.
При цьому ще у грудні 2020 року Кабмін встановив максимальний розмір такої плати:
“Вартість проїзду на платних дорогах або ділянках для приватних автомобілів визначатиметься оператором (це може бути “Укравтодор”, обласна адміністрація або інша сторона, яка володіє дорогою). Цілком ймовірно, що з урахуванням транспортного попиту, але не більше, ніж у постанові Кабміну про граничної вартості, але не менше, ніж потрібно для повернення інвестицій”, – наголосив експерт з транспортного моделювання Дмитро Беспалов.
До того ж, він заспокоює, що наразі про платні дороги для користувачів приватного транспорту не йдеться. Плату за користування вже наявними дорогами пропонують запровадити насамперед для фур.
У Києві з'явилася перша міні-електростанція – газопоршнева установка потужністю 1,5 МВт. Вона виробляє і електрику,…
Казахстан 12 грудня у двох читаннях у сенаті схвалив законопроєкт, згідно з яким відомості про стан здоров'я…
В Україні змінилися правила бронювання. Щоб отримати бронь, військовозобов'язаний повинен отримувати певний рівень заробітної плати. Про це розповів юрист Владислав…
Ситуація на енергоринку України викликає чимало запитань і занепокоєння. За словами Олексія Кучеренка, першого заступника…
Американські компанії Ad Astra та SpaceNukes об’єднали зусилля для створення нового ядерного електродвигуна, який може…
Останнім часом дедалі більше зростає стурбованість з приводу можливих перебоїв у подачі газу для деяких…