У Рівненській області правоохоронці викрили угруповання, яке займалося незаконним видобутком якісного бурштину. Серед учасників групи був депутат однієї з об’єднаних територіальних громад. Про це повідомляє Національна поліція України.
«Попри запровадження в Україні спрощеного порядку придбання спеціальних дозволів на користування надрами для видобутку бурштину, знаходяться й ті, які продовжують свою діяльність поза законом. У гонитві за наживою «чорні копачі» знищують лісові насадження, на відновлення яких знадобиться не один десяток років. Так, поліцейські встановили учасників угруповання так званих бурштинових бізнесменів», – йдеться в повідомленні.
Спільники займалися незаконним видобутком бурштину
До складу угруповання входило вісім осіб, серед яких і депутат однієї з територіальних громад. Всі фігуранти є мешканцями Сарненського та Рівненського районів.
Їхня протиправна діяльність мала кілька напрямків: незаконний видобуток, скупка каміння, обробка та збут. Каміння зловмисники видобували на територіях природного заповідника та Клесівського лісового господарства.
Каміння готували для подальшого продажу за кордон
Під час нелегальних робіт зловмисники використовували небезпечну для навколишнього середовища технологію гідрозмиву ґрунту.
Окрім того, вони скуповували бурштин-сирець, обираючи лише найякісніший. Придбаний та видобутий камінь обробляли в підпільних майстернях. Аби не привертати до себе зайву увагу, деякі з учасників організували цехи у своїх помешканнях: завозили бурштин невеликими партіями, а решту зберігали у своїх спільників.
Оперативники та слідчі вилучили понад 200 кг бурштину-сирцю
Задля конспірації фігуранти спілкувалися між собою за допомогою рацій. Оброблений бурштин направляли за кордон.
На місці нелегального видобутку викопної скам’янілої смоли правоохоронці викрили трьох учасників групи. Поблизу них знаходилися саморобні помпи з приєднаними шлангами та були вириті ями.
фото: Національна поліція
«У ході обшуків у «чорних копачів» оперативники та слідчі вилучили понад 200 кг бурштину-сирцю, мотопомпи кустарного виробництва, знаряддя для видобування та обробки каміння, автомобілі, квадроцикл, радіостанції та чорнові записи. За попередніми даними, вартість каміння становить майже 4,5 млн грн», – повідомляє Нацполіція.
Вирішується питання про накладення арешту на вилучене майно та повідомлення учасникам групи про підозру. Фігурантам може загрожувати до 7-ми років позбавленням волі з конфіскацією майна.
Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…
Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…