Суддям місцевих судів встановлять замість премій щомісячну доплату у розмірі 10,5 тисячі гривень на тлі того, як мінімальні пенсії в Україні заморозили на кілька років.
Про це пише Судово-юридична газета, посилаючись на доопрацьований проект Державного бюджету на 2025 рік.
Фінальна версія законопроекту 12000 передбачає видозмінену норму щодо премій суддям місцевих судів. Спочатку Міністерство фінансів пропонувало виплачувати суддям першої інстанції премії протягом 2025 року у розмірі 40% посадового окладу. Однак оскільки це не передбачено законом про судоустрій та спричинить проблеми, суддівське самоврядування не схвалило таку ідею.
Це рішення було обумовлено тим, що судді першої інстанції отримують менше, ніж деякі чиновники (близько 63 тисячі гривень посадового окладу – тому що для розрахунку окладів суддів застосовується заморожений з 2021 року прожитковий мінімум у 2102 грн). Але уряд одночасно не бажав, щоб збільшення їхньої винагороди потягнуло збільшення “спецпенсій” іншим суддям.
Тому замість премій уряд запропонував новий підхід: щомісячну доплату суддям місцевих судів у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 10,5 тисяч гривень.
“Встановити, що у 2025 році у випадках, передбачених Законом України “Про судоустрій та статус суддів”, судді місцевого суду в межах коштів, передбачених у кошторисі на суддівську винагороду, щомісячно виплачується спеціальна доплата у розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що застосовується для ухвали базового розміру посадового окладу судді”, – йдеться в повідомленні.
Однак така спеціальна доплата є тимчасовою, не вважається складовою суддівської винагороди судді, не застосовується для цілей перерахунку раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання та не впливає на нього.
Також слід звернути увагу на те, що ця норма про доплати не працюватиме, допоки народні депутати не проголосують спеціальний новий закон, що дозволяє виплачувати суддям окрему доплату.
Відповідно до проекту бюджету, стаття 41 набуде чинності одночасно з набранням чинності відповідним законом, але не раніше 1 січня 2025 року.
Тобто фактичне запровадження доплат залежить від швидкості ухвалення нового законодавства. Якщо Верховна Рада не встигне ухвалити необхідні зміни до кінця року, доплати можуть бути відкладені.
Кабмін зазначив, що обсяг видатків, передбачених для судової системи у проекті бюджету на 2025 рік, дозволить виконувати покладені на неї повноваження.
“Проти показників 2024 року витрати за бюджетною програмою 0501020 у проекті державного бюджету на 2025 рік збільшено на 1,5 млрд грн, з них за загальним фондом на 1,1 млрд грн, за спеціальним фондом на 0,4 млрд гривень”, – підкреслили у Мінфіні.
На додаток до цього враховано пропозицію про те, щоб із бюджету Пенсійного фонду України на 2025 рік витрати на виплату ретроспективних судових рішень та перерахованих пенсій за рішенням суду здійснюється за окремими напрямками у розрізі джерел їх виплати.
Мандрівник похизувався, як відвідує нову країну щовихідних за невеликі гроші. Він навіть відвідав Швейцарію, щоб…
Повернення всіх окупованих Росією територій більше не є головною ціллю України, пише The New York…
Народний депутат від фракції "Слуга народу" Максим Бужанський запропонував відкрити дані військовозобов'язаних активістів. Про це…
Очікується, що протягом наступних чотирьох років майбутня перша леді США Меланія Трамп проведе більшу частину…
Народна депутатка Мар'яна Безугла заявила, що зі співробітників ТЦК можна набрати 50 тис. нових військовослужбовців.…
Новообраний президент США, американський підприємець Дональд Трамп розширив свій бізнес, запустивши лінійку преміальної горілки Trump Super…