Від 100-200 тис. доларів у Києві: стало відомо, скільки коштує посада голови МСЕК

За посаду голови медико-соціальної експертної комісії в Україні потрібно заплатити не менше 50 тисяч доларів, а якщо мова йде про столицю, то — у два рази більше. Про це йдеться у розслідуванні “Телеграфу”.

За інформацією від джерел видання, до початку повномасштабного вторгнення РФ вартість крісла керівника обласного МСЕКу оцінювалася приблизно у 30 тисяч доларів, проте з лютого 2022 року ціни зросли у рази.

“Ще до скандалу з Крупою посада очільника обласної МСЕК в регіонах коштувала від $50 тис., а у Київській області та столиці — від $100-200 тисяч відповідно. Частина коштів від цих тіньових торгів по вертикалі МОЗу могла надходити, як то кажуть “наверх”, — зазначив співрозмовник “Телеграфу”.

Журналісти пояснили, що така висока вартість посади голови МСЕК обумовлена тим, що, обіймаючи її, людина може отримати “колосальні прибутки” за незаконну видачу довідок про інвалідність.

Експерти зазначають, що корупційна складова в системі МСЕКів існувала давно, але саме під час дії воєнного стану вона досягла небачених масштабів.

“Причиною цього називають як загальне зростання корупції в умовах війни, так і збільшення попиту на довідки про непридатність до військової служби”, — зазначили автори розслідування.

Для чого потрібна МСЕК?

МСЕК складається з великої групи вузькопрофільних медиків, які збираються на засідання та вирішують, чи має людина право на інвалідність. У своїх висновках лікарі встановлюють групи з інвалідності та відсотки втрати працездатності людей після травми чи хвороби. Ця медико-експертна робота комісій охоплює як цивільних громадян, так і військових.

Щоб отримати групу з інвалідності, пацієнти мають пройти МСЕК, на яке потрібно отримати направлення або від сімейного лікаря, або від медзакладів. Важливо, що довідка МСЕКу має стати підставою для нарахування громадянам грошової допомоги від держави та оформлення інших соціальних пільг.

МСЕКи знаходяться у структурі Міністерства охорони здоров’я, але їхніх керівників призначає не МОЗ, а місцеві органи влади. Зараз МСЕК поділяються на обласні, міські, міжрайонні та районні, а також столичну і центральну — в Києві.

Коломієць Надія

Recent Posts

Прибережні води Криму під загрозою екологічної катастрофи – експерт

У тимчасово окупованому Криму стан прибережної території Чорного моря наближається до екологічної катастрофи. На цьому…

4 хв. ago

В Україні можна отримати шість пенсій авансом: що для цього треба зробити

В Україні в окремих випадках пенсіонери мають право отримати одразу шість пенсій авансом. Йдеться про тих, хто збирається…

14 хв. ago

Антициклон з субтропіків зіпсує погоду взимку: кліматолог зробила невтішний прогноз

Взимку в бік України може рухатися антициклон, який призведе до високих температур в країні. Про це…

23 хв. ago

Майже половина німців виступають за те, щоб Україна віддала свої території, – опитування

У Німеччині 45% громадян вважають, що Україна має поступитися своєю територією, аби досягнути миру з РФ.…

32 хв. ago

Норвегія інвестую мільйони доларів на виробництво зброї для України

Норвегія ухвалила рішення виділити до 967 млн крон (близько $89,9 млн) на чотири нові проєкти,…

40 хв. ago

Новий рекорд Книги Гіннеса: чоловік піднявся на Еверест у себе вдома (відео)

Американець з Лас-Вегаса Шон Грізлі піднявся на висоту Евересту (8 850 м) у себе вдома.…

47 хв. ago