Від 100-200 тис. доларів у Києві: стало відомо, скільки коштує посада голови МСЕК

За посаду голови медико-соціальної експертної комісії в Україні потрібно заплатити не менше 50 тисяч доларів, а якщо мова йде про столицю, то — у два рази більше. Про це йдеться у розслідуванні “Телеграфу”.

За інформацією від джерел видання, до початку повномасштабного вторгнення РФ вартість крісла керівника обласного МСЕКу оцінювалася приблизно у 30 тисяч доларів, проте з лютого 2022 року ціни зросли у рази.

“Ще до скандалу з Крупою посада очільника обласної МСЕК в регіонах коштувала від $50 тис., а у Київській області та столиці — від $100-200 тисяч відповідно. Частина коштів від цих тіньових торгів по вертикалі МОЗу могла надходити, як то кажуть “наверх”, — зазначив співрозмовник “Телеграфу”.

Журналісти пояснили, що така висока вартість посади голови МСЕК обумовлена тим, що, обіймаючи її, людина може отримати “колосальні прибутки” за незаконну видачу довідок про інвалідність.

Експерти зазначають, що корупційна складова в системі МСЕКів існувала давно, але саме під час дії воєнного стану вона досягла небачених масштабів.

“Причиною цього називають як загальне зростання корупції в умовах війни, так і збільшення попиту на довідки про непридатність до військової служби”, — зазначили автори розслідування.

Для чого потрібна МСЕК?

МСЕК складається з великої групи вузькопрофільних медиків, які збираються на засідання та вирішують, чи має людина право на інвалідність. У своїх висновках лікарі встановлюють групи з інвалідності та відсотки втрати працездатності людей після травми чи хвороби. Ця медико-експертна робота комісій охоплює як цивільних громадян, так і військових.

Щоб отримати групу з інвалідності, пацієнти мають пройти МСЕК, на яке потрібно отримати направлення або від сімейного лікаря, або від медзакладів. Важливо, що довідка МСЕКу має стати підставою для нарахування громадянам грошової допомоги від держави та оформлення інших соціальних пільг.

МСЕКи знаходяться у структурі Міністерства охорони здоров’я, але їхніх керівників призначає не МОЗ, а місцеві органи влади. Зараз МСЕК поділяються на обласні, міські, міжрайонні та районні, а також столичну і центральну — в Києві.

Коломієць Надія

Recent Posts

Майже 100 тисяч податків: скільки заплатять ФОП різних груп у 2025 році

У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…

6 секунд ago

Суддя Господарського суду міста Києва отримав підозру у державній зраді

Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…

2 хв. ago

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

12 хв. ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

17 хв. ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

27 хв. ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

34 хв. ago