Президент України Володимир Зеленський не підпише так званий “закон про дрова”, який передбачає штрафи і ув’язнення до 7 років за зберігання без документів. В уряді заявили, що закон, який обмежував би заготівлю дров для опалення, не буде впроваджений. Замість цього держава продовжить підтримувати українців, особливо в сільській місцевості, для яких дрова є важливим і іноді єдиним джерелом палива в зимовий період.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він акцентував, що жодних обмежень на заготівлю дров для людей немає і не буде.
“Резонансний депутатський законопроєкт щодо штрафів за зберігання дров не буде підписаний президентом України. Більше того, держава й Уряд всіляко сприятиме українцям, які заготовляють дрова для опалення своїх осель узимку. Адже у сільській місцевості це важливе резервне, а іноді й основне паливо. Маємо відповідну програму підтримки, яку реалізовуємо разом із партнерами”, – написав Шмигаль.
Прем’єр-міністр також повідомив, що в Україні успішно розпочався опалювальний сезон. Разом із місцевою владою уряд робить все можливе, аби він пройшов у плановому режимі. Шмигаль розповів про діючі програми і ініціативи.
“Діють державні програми та ініціативи: енергетичні гранти та пільгові кредити, адресні житлові субсидії та пільги, забезпечення резервним енергоживленням, створення системи розподіленої генерації. Зокрема, Одеса від партнерів отримає чотири газопоршневі установки, які покриють 45% потреб критичної інфраструктури міста. Одна з таких установок вже облаштована”, – написав він.
10 жовтня 2024 року Верховна Рада ухвалила Закон України “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінальний кодекс України щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері захисту рослинного світу, лісокористування та протидії незаконному обігу деревини” (реєстр. №9665). Закон доповнює Кодекс України про адміністративні правопорушення та Кримінальний кодекс новими статтями, які визначають відповідальність за незаконне перевезення, зберігання та збут деревини без належних документів. Зокрема, за порушення передбачено штрафи від 510 до 15 300 гривень для громадян і до 15 300 гривень для посадових осіб. У разі серйозних порушень можливе кримінальне покарання у вигляді штрафу від 34 000 до 51 000 гривень або обмеження волі до трьох чи навіть семи років.
Однак виникли серйозні питання щодо цього закону, зокрема, стосовно його реального впливу на сільське населення. Люди, особливо в селах, де дрова є основним паливом, висловлювали стурбованість щодо вимоги документів на дрова. Мешканці кажуть, що часто вони не мають документів на дрова, які самостійно заготували з власних садів або після стихійних лих, і тому не зможуть дотриматися нових вимог. Водночас, великий бізнес, який займається нелегальним вирубуванням лісів, залишається поза увагою, що викликає обурення у громадян.
Адвокати вважають, що покарання за зберігання дров без документів може бути надмірним і призведе до кримінальної відповідальності навіть за зберігання невеликої кількості дров на приватному подвір’ї. Вони також зазначають, що закон має бути доопрацьований для уникнення негативних наслідків для простих людей.
У відповідь на ці зауваження уряд наголосив, що закон не передбачає обмежень для громадян, які заготовляють дрова для власних потреб, і вони можуть скористатися відповідною державною програмою підтримки для забезпечення опалення осель. Як раніше повідомляв Інформатор, в Україні цьогоріч близько 500 тисяч домогосподарств, які отримують житлові субсидії та пільги та опалюють своє житло дровами чи вугіллям, зможуть скористатися додатковою фінансовою підтримкою. Її розмір розраховується індивідуально, залежно від рівня доходів домогосподарства, і максимально може сягнути до 21 тисяч гривень.
Служба безпеки України разом з Національною поліцією затримали на Кіровоградщині керівницю районної МСЕК, яка одночасно…
Автобус із футболістами СК "Полтава", які прямували на матч 15 туру Першої ліги, зупинили військові…
Турецький серіал "Геній" (Deha) зобразив українських біженок, як жінок, що надають інтимні послуги за гроші. Через це…
З початку 2024 року в Україні відзначено рекордне зростання порушень військового обліку. Згідно з даними Мін'юсту, станом…
Стали відомі переможці щорічні конкурсу “Золоте кермо” (Golden Steering Wheel) від BILD am SONNTAG і…
Українці, які захищали державу від агресора або продовжують це робити й нині, отримають пільги на…