Стало відомо, які реформи українці вважають важливими у 2024 році

Рейтинг важливості реформ 2022 та 2024 років практично не змінився: у першій четвірці залишаються цифровізація, реформування армії, охорони здоров’я та антикорупційні заходи. Про це йдеться в матеріалі VoxUkraine, де посилаються на проведене cоціологічне дослідження.

Експерти з’ясували, що антикорупційні заходи є найбільш очікуваними реформами у 2025 році. Відповідно, зниження рівня корупції є найбільш жаданим результатом реформ, тоді як зростання добробуту посідає друге місце. У 2022 році боротьба з корупцією та підвищення добробуту теж знаходилися на вершині рейтингу, однак різниця між ними була меншою. 

Найбільшою перешкодою для реформ українці сьогодні вважають брак політичної волі; на другому місці – протидія корисливих інтересів. У 2022 році перешкоди мали зворотний порядок: протидія зацікавлених груп займала першу сходинку, а відсутність політичної волі – другу. Пасивність громадян у 2024 році перемістилася на третє місце з п’ятого, яке займала у 2022 році.

37% респондентів вважають, що державні службовці повинні отримувати зарплату, наближену до ринкового рівня, 42% — середню по Україні, і лише 21% думають, що посадовцям потрібно платити мінімальну зарплату.

Українці загалом добре розрізняють, які дії є корупційними, а які – ні.

Очікувані результати реформ та думки щодо основних перешкод на шляху реформування корелюють із визначенням пріоритетних реформ на 2025 рік. Наприклад, ті, хто вважає, що реформи мають привести до підвищення ефективності державних витрат, частіше пріоритизують податкову реформу, а ті, хто очікує підвищення тривалості життя, схильні надавати перевагу реформам у сферах освіти та охорони здоров’я.

Ті, хто вважає певну реформу важливою чи корисною для суспільства, частіше пріоритизують проведення цієї реформи в 2025 році. Ми практично не знаходимо перехресного ефекту для реформ, щодо яких ми не запитували про важливість або суспільну користь (митна, пенсійна реформи та євроінтеграція). Для них більш значущими є очікувані результати реформ та перешкоди до їхнього впровадження.

Читайте також на порталі “Коментарі” — скільки молодих українців хотіли б виїхати за кордон: соціологи озвучили результати опитування.

Романчук Микола

Recent Posts

Користуєтесь “Дією” – готуйте гроші: поліція почала штрафувати за це водіїв

В Україні електронні водійські документи офіційно визнані на рівні з паперовими чи пластиковими, але не…

7 хв. ago

В Україні розпочався сезон кліщів: яка група крові приваблює їх найбільше

В Україні розпочався так званий "сезон кліщів". Вони дедалі частіше кусають людей, інформують у Міністерстві охорони здоров'я…

13 хв. ago

Україну накриють заморозки: синоптики попереджають про небезпеку

Попередження про небезпечні та стихійні метеорологічні явища по території України опублікували в Укргідрометцентрі. Так, за даними…

19 хв. ago

Виманюють особисті дані під приводом перерахунку пенсій: як працює нова шахрайська схема

Зловмисники поширюють фейкову інформацію про нові правила нарахування пенсійних виплат і видають себе за представників Пенсійного фонду України…

24 хв. ago

Американці розчаровані: рейтинг Трампа нижчий за всіх президентів, що були в США

Дональд Трамп повернув собі Овальний кабінет і очолив уряд на тлі найсильніших результатів опитувань за…

33 хв. ago

Які професії затребувані в Португалії: скільки платять українцям і за що

Станом на 2024 рік, Португалія прийняла близько 60 000 українських біженців. Наші співвітчизники обирають ту…

39 хв. ago