Стало відомо, які реформи українці вважають важливими у 2024 році

Рейтинг важливості реформ 2022 та 2024 років практично не змінився: у першій четвірці залишаються цифровізація, реформування армії, охорони здоров’я та антикорупційні заходи. Про це йдеться в матеріалі VoxUkraine, де посилаються на проведене cоціологічне дослідження.

Експерти з’ясували, що антикорупційні заходи є найбільш очікуваними реформами у 2025 році. Відповідно, зниження рівня корупції є найбільш жаданим результатом реформ, тоді як зростання добробуту посідає друге місце. У 2022 році боротьба з корупцією та підвищення добробуту теж знаходилися на вершині рейтингу, однак різниця між ними була меншою. 

Найбільшою перешкодою для реформ українці сьогодні вважають брак політичної волі; на другому місці – протидія корисливих інтересів. У 2022 році перешкоди мали зворотний порядок: протидія зацікавлених груп займала першу сходинку, а відсутність політичної волі – другу. Пасивність громадян у 2024 році перемістилася на третє місце з п’ятого, яке займала у 2022 році.

37% респондентів вважають, що державні службовці повинні отримувати зарплату, наближену до ринкового рівня, 42% — середню по Україні, і лише 21% думають, що посадовцям потрібно платити мінімальну зарплату.

Українці загалом добре розрізняють, які дії є корупційними, а які – ні.

Очікувані результати реформ та думки щодо основних перешкод на шляху реформування корелюють із визначенням пріоритетних реформ на 2025 рік. Наприклад, ті, хто вважає, що реформи мають привести до підвищення ефективності державних витрат, частіше пріоритизують податкову реформу, а ті, хто очікує підвищення тривалості життя, схильні надавати перевагу реформам у сферах освіти та охорони здоров’я.

Ті, хто вважає певну реформу важливою чи корисною для суспільства, частіше пріоритизують проведення цієї реформи в 2025 році. Ми практично не знаходимо перехресного ефекту для реформ, щодо яких ми не запитували про важливість або суспільну користь (митна, пенсійна реформи та євроінтеграція). Для них більш значущими є очікувані результати реформ та перешкоди до їхнього впровадження.

Читайте також на порталі “Коментарі” — скільки молодих українців хотіли б виїхати за кордон: соціологи озвучили результати опитування.

Романчук Микола

Recent Posts

Генсек НАТО назвав нові цифри втрат України та Росії у війні

З лютого 2022 року втрати сторін у війні в Україні перевищили мільйон людей загиблими та…

4 хв. ago

Постраждає майже 7 млн українців: ЗМІ спіймали НБУ на брехні, щодо лімітів на банківські перекази

Національний банк України повідомляє, що новий ліміт від банків на 50 тисяч гривень на місяць…

8 хв. ago

Названо категорію людей, до якої найчастіше «дотягується» ТЦК

Мобілізація в Україні триває, але, як виявляється, не всі категорії громадян однаково активно потрапляють під…

28 хв. ago

Новий тариф під ялинку: вже з Нового року платіжки українців різко зростуть

Під новорічні дзвони нам часто хочеться вірити в дива, але вже з січня 2025 року…

32 хв. ago

Гроші на війну будуть: Індія та Росія уклали історичну нафтову угоду

Російська державна компанія "Роснефть" уклала угоду з індійською приватною нафтопереробною компанією Reliance про постачання майже…

57 хв. ago

Які парфуми найкраще підійдуть на зиму: добірка витончених ароматів

Зима — ідеальна пора для насичених, солодких, східних та витончених ароматів. Зимовий парфум має давати відчуття…

59 хв. ago