У топі міст з найвищим рівнем корупції на сьогодні Одеса, Дніпро і Чернівці. Натомість в кінці антирейтингу Чернігів, Суми і Луцьк. Найбільш корупційними сферами залишаються медичні і освітні заклади.Щоправда, саме у цих сферах протягом останні 5 років відбулися позитивні зрушення. Сфери, де за цей період часу покращення не відбулося – міська влада, суди і прокуратура.
Про це розповіла голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олени Шуляк стосовно результатів дев’ятого муніципального опитування IRI “Рейтинги міст України”.
За її словами, до пʼятірки міст з найвищим рівнем корупції на думку опитаних входять Львів, Чернівці, Дніпро, Одеса і Полтава. До пʼятірки міст з найнижчим рівнем входять Чернігів, Черкаси, Суми, Луцьк і Кропивницький.
“Про подолання корупції можна говорити на всіх рівнях, але саме думка громадян у цьому плані має бути якісним дороговказом. А українці у цьому плані вистовлюються досить однозначно. Так, 35% опитаних зазначає, що ключовим фактором у прийнятті рішень депутатами місцевих рад і досі, на жаль, лишається самозбагачення. 34% опитаних зазначають, для вирішення питань дуже важливими лишаються особисті звʼязки з депутатами місцевої ради”, – констатувала Шуляк.
Водночас у певних сферах у боротьбі з корупцією за останні 5 років відбулися позитивні зрушення. Так, у сфері медичних послуг у 2019 році стикалися з корупційними проявами 31% опитаних. Натомість у 2024 році – 19%. В сфері освіти – 17% у 2019 році і 8% у поточному. У діяльності поліції 8% у 2019 році і 6% у поточному.
“Треба розуміти, що у деяких сферах, якщо дивитись на результати дослідження, рівень корупції допоки, на жаль, не змінився. Так у діяльності реєстраційних і дозвільних інституціях він і 5 років назад і зараз складає 3%. Такі ж цифри для корупційних проявів з боку міської влади, податкових і митних органів, а також прокуратури і судів”, – підкреслила Шуляк.
Вона наголосила, що серед останніх законодавчих ініціатив, направлених на подолання корупції, які Парламент зрештою підтримав, слід виділили законопроект №7283. Нині він перебуває на підписі у президента.
“Цим документом для мешканців громад запроваджується кілька ефективних інструментів народовладдя. Завдяки ним вони зможуть безпосередньо впливати і ухвалювати рішення про те, яким повинен бути устрій і розвиток їхньої громади. Зокрема, в питаннях формування й розподілу місцевого бюджету. Натомість місцевих депутатів зобов’язують перед ними постійно звітувати”, – повідомила Шуляк.
Крім цього, зазначила вона, досить масштабний план антикорупційних перетворень міститься у програмі Ukraine Facility, за якою Україна вже починає отримувати 50 млрд євро від ЄС.
Він, акцентувала парламентарка, передбачає проведення інституційних реформ, які мають підвищити спроможність держави та громад, зміцнити економіку та сприяти сталому розвитку. Великий акцент у ньому зроблено на посилення антикорупційних запобіжників, бо всім зрозуміло, що будь-які реформи і найкращі плани відновлення можуть легко зійти нанівець через українську корупцію.
Зокрема передбачається:
“Важливо, що виділення фінансування за Ukraine Facility відбувається за принципом “спочатку дії, потім гроші”. Фактично, це стимулювання здійснювати реформи, що також є антикорупційним запобіжником”, – підсумувала Олена Шуляк.
Український блогер і колишній радник Офісу президента Олексій Арестович знову заявив про намір потрапити до…
Російські війська тікають з Сирії після падіння режиму Башара Асада. Владімір Путін має бути готовим…
В Україні внесено важливі зміни до військового обліку, які покликані спростити мобілізацію та зробити взаємодію…
Міністерство внутрішніх справ Чехії ще не реєструвало більшої кількості прибуття біженців з України у зв'язку…
З початком нового тижня температура в Україні продовжить підвищуватися. По всій країні очікується "плюс", а…
Доки автократії узгоджують плани з повалення світового порядку, Захід стоїть на порозі розколу, оскільки переможець…