Найбільшою загрозою для розвитку України громадяни вважають, не війну, а корупцію в державних органах. Військова агресія Росії опинилася в переліку на другому місці. На третьому місці у рейтингу загроз знаходиться економічна криза та її наслідки, а на четвертому — нестача кваліфікованих менеджерів у владних інституціях.
Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг”. Згідно з ними, 51% громадян вважають корупцію головною загрозою для розвитку країни.
Воєнну агресію Росії вважають загрозою 46% опитаних. На третьому місці у рейтингу загроз знаходиться економічна криза та її наслідки, включаючи інфляцію, підвищення цін і зниження рівня життя. 11% вважають її фактором, що заважає розвитку країни. На четвертому місці — відсутність кваліфікованих менеджерів у владних установах (10%), а на п’ятому — безвідповідальність влади (4%).
Опитування проведено за допомогою Computer Assisted Telephone Interviews (CATI) від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту. Соціологи проводили дослідження на всій території України (крім тимчасово окупованих Криму та Донбасу) з 17 по 21 лютого 2024 року. Учасниками стали 2000 жителів України віком 18 років і старше, які зараз перебувають в країні.
Українці, за даними соціологів, дуже негативно ставляться до Верховної Ради. Абсолютна більшість опитаних вважають цей орган тотально корумпованим та винним у корупції, яка пронизує усю країну. Негативне ставлення також спрямоване на ТЦК (військкомати), місцеву владу, антикорупційну вертикаль тощо.
Проте, основна увага та питання щодо корупції спрямовані саме до парламенту та його депутатів. Зокрема, 82% опитаних вважають, що парламент є корумпованим органом, при цьому 65% відповіли, що корупція в Раді є дуже поширеною, а 27% вважають її “скоріше поширеною”. Такі ж самі цифри (59% і 27%) отримали у відношенні до військкоматів.
Водночас американська журналістка Маша Гессен вважає, що повномасштабне вторгнення Росії лише підсилило корупцію в Україні. Вона навела приклад, коли міністра оборони Олексія Резнікова відправили у відставку на тлі численних корупційних скандалів в його відомстві. Журналістка писала, що українські посадовці визнають, що під час війни важко будувати антикорупційні механізми, оскільки “на війні багато грошей”.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…