Великдень 2024: онлайн-трансляція богослужіння ПЦУ

Великдень – одне з тих релігійних свят, яке об’єднує усіх. Українці збираються родинами та йдуть до церкви. Утім, війна внесла свої корективи: не всі можуть приїхати додому, щоб побути з рідними. До того ж додатковий вихідний у понеділок 6 травня скасували через воєнний стан, а комендантську годину не скорочували.

Українці святкують Світле Христове Воскресіння: відео служби з храмів

Трансляцію святкової служби ведуть із Києва. Відео служби на Великдень запишуть із двох церков: ПЦУ – зі Свято-Михайлівського Золотоверхого собору і УГКЦ – із Патріаршого собору Воскресіння Христового.

Трансляція Великодньої служби ПЦУ зі Свято-Михайлівського Золотоверхого собору 2024: дивіться відео

Коли почнуть трансляції служби на Великдень

Прямоефірні Великодні трансляції із Києва триватимуть 4 – 5 травня на телеканалі Суспільне Культура, Українському Радіо та Радіо Культура.

Урочисте Богослужіння Православної церкви України зі Свято-Михайлівського Золотоверхого собору з нагоди свята Світлого Христового Воскресіння транслюватимуть:

  • у суботу, 4 травня, о 23:00 телеканал Суспільне Культура;
  • після опівночі 5 травня упродовж трьох годин – Українське Радіо та Радіо Культура. Хід богослужіння коментуватиме журналіст Радіо Культура Євген Захарченко.

Великоднє богослужіння Української греко-католицької церкви з Патріаршого собору Воскресіння Христового транслюватимуть:

  • у неділю, 5 травня, о 7:00 телеканал Суспільне Культура;
  • після 8:30 – Українське Радіо та Радіо Культура. Хід богослужіння коментуватиме журналіст Українського Радіо Роман Коляда.

Які обмеження будуть в Україні на Великдень

На жаль, влада закликає за можливості не йти в церкви й подивитися службу онлайн. Це для безпеки громадян, адже Росія, попри деклароване православ’я, може ударити по храмах на свято.

У Києві на Великдень посилять заходи безпеки. Зокрема, безпекові заходи на Софійській і Михайлівській площах проводить СБУ.

Комендантська година на Великдень діятиме без змін – з 00:00 до 05:00 години. Правоохоронці патрулюватимуть місця проведення богослужінь та зібрання вірян – храми, собори та Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” з метою недопущення провокацій. Якщо під час служби чи освячення кошиків оголосять тривогу, буде потрібно пройти в укриття.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

3 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

3 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

3 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

4 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

4 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

4 години ago