В Україні готують ліквідацію міністерств та масові скорочення чиновників

В Україні заради бюджетної економії планують ліквідувати низку міністерств і, відповідно, скоротити кількість міністрів та інших чиновників. Які саме міністерства можуть піти “під ніж”, поки не відомо (імовірно, йдеться про третину відомств). Однак ідея вже піддалася критиці – деякі експерти впевнені: заощадити суттєві кошти не вийде, а от ефективність державного апарату може просісти.

Таку думку зокрема висловив економічний експерт Сергій Фурса. “Це може вплинути на ефективність державного апарату. Завжди такі реорганізації призводять до того, що 3-4 місяці триває паралізація роботи з усіх напрямків”, – попередив він.

Фахівець вважає, що скорочення кількості міністерств навряд чи зменшить навантаження на держбюджет. Водночас багато чиновників втратить роботу і шукатимуть нових варіантів працевлаштування, посилюючи тиск на ринок праці, вважає Фурса.

Втім, говорячи про майбутню реформу уряду в ході пресконференції 4 березня, Денис Шмигаль наголошував: влада також працює над створенням спеціального Центру уряду, де і буде зосереджено адміністративні функції. Тобто, ймовірно, частину звільнених з міністерств чиновників перевлаштують туди.

“Міністерства повинні мати невелику кількість дуже хороших фахівців, які формуватимуть державну політику. А Центр уряду надаватиме юридичну підтримку в кадровій, бухгалтерсько-фінансовій сфері“, – пояснював Шмигаль.

Він же і зазначив, що скорочення стосуватиметься “третини міністерств”, проте не уточнив, яку кількість держслужбовців буде звільнено. Загалом, за словами Шмигаля, всі зміни плануються в рамках проведення комплексної реформи уряду.

Її метою, як пояснював раніше президент Володимир Зеленський, є економія державних коштів. Рішення прийматимуться вже навесні – залежно від ситуації із надходженням допомоги від міжнародних партнерів.

“Якщо дефіцит продовжуватиметься, ми робитимемо все, щоб інфраструктура управління нашої держави – і це не тільки про Кабмін – змінювалася. Зменшення кількості міністерств, зменшення кількості міністрів… Показником буде те, що ми матимемо навесні”, – сказав Зеленський.

За різними підрахунками, у 2024 році лише на фінансування армії Україні не вистачатиме від 400 до 700 млрд грн. Цю “дірку” неможливо покрити макрофінансовою допомогою з-за кордону, бо її не можна витрачати на військові потреби.

У зв’язку з цим Міністерство фінансів у рамках виконання вимог МВФ вже розробило пропозиції, як збільшити наповнення бюджету приблизно на 40 млрд грн. Однак цієї суми недостатньо, тому країні потрібно шукати інші способи подолати дефіцит військового бюджету.

Ольга Степанова

Recent Posts

Викрадені Росією артефакти культурної спадщини помічено на міжнародному чорному ринку

Викрадені з українських музеїв та археологічних пам'яток експонати та артефакти вже почали з'являтися на міжнародному…

7 хв. ago

Є відстрочка чи бронь, але прийшла повістка: що робити

Потрібно прибути до територіального центру комплектування та соціальної підтримки навіть тоді, коли людина має відстрочку або…

10 хв. ago

Доведеться розщедритися. В Україні зросли тарифи на паспортні та міграційні послуги

В Україні з 7 жовтня зміниться вартість оформлення паспорта та деяких інших документів. Це також стосується обміну…

13 хв. ago

На півдні Ізраїлю невідомий терорист розстріляв людей на автовокзалі

Відомо, що одна людина загинула і ще  кілька поранено після того, як невідомивй відкрив вогонь…

22 хв. ago

Китайська хакерська група атакувала системи прослуховування у США — WSJ

Пов’язана із китайським урядом хакерська група Salt Typhoon атакувала системи прослуховування у США. Про це повідомляє The Wall Street…

42 хв. ago

Погані новини для пенсіонерів: Кабмін ухвалив неприємне рішення щодо грошей та пільг

Економія державного бюджету в наступному році торкнеться найбідніших громадян: тих, хто отримує мінімальні пенсії та…

53 хв. ago