Рівень заробітної плати в державних органах України демонструє величезну різницю між зарплатами чиновників та середнім рівнем доходів громадян.
За даними порталу “Стіна”, найбільші зарплати отримують працівники Антимонопольного комітету України (АМКУ) та Національного агентства з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ).
Середні доходи співробітників цих відомств у кілька разів перевищують середній рівень заробітної плати в країні, який на жовтень 2024 року становив 21,7 тисячі гривень.
АМКУ посідає перше місце за рівнем зарплат серед держорганів. Середня зарплата у цьому відомстві на вересень 2024 року становила 89,4 тисячі гривень, при цьому керівники заробляють ще більше – до 173,2 тисячі гривень на місяць. Фахівці на нижчих посадах отримують близько 68,4 тисячі гривень, що також значно перевищує середню зарплату в Україні.
На другій позиції за рівнем зарплат знаходяться працівники НКРЕКУ. Середня заробітна плата у цьому агентстві становить близько 81 тисячі гривень. Однак керівники заробляють значно більше. Колишній голова НКРЕКУ Валерій Тарасюк, наприклад, отримав у середньому 233,7 тисячі гривень щомісяця, а його колега Руслан Кайдаш заробив близько 291,4 тисячі гривень щомісяця за минулий рік.
Серед інших високопосадовців НКРЕКУ – Костянтин Ущапівський, дохід якого за минулий рік становив 3,2 мільйона гривень, тобто близько 271,5 тисячі гривень на місяць, а також Олександр Формагей із заробітком 3 мільйони гривень на рік (приблизно 258 тисяч гривень щомісяця).
На фоні високих доходів держслужбовців середня зарплата по Україні продовжує зростати, досягнувши 21,7 тисячі гривень у жовтні 2024 року. За даними кадрового порталу, загальне зростання доходів за останній рік становило 21%. Сфери, де фіксується найбільший ріст зарплат, включають висококваліфіковані професії, такі як стоматологія, IT та керамічне виробництво.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…