Реформа МСЕК: Масі Найєм пояснив, як побороти корупцію в системі

З 1 січня 2025 року в Україні медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) перестануть існувати як окремі юридичні структури, а їхні повноваження перейдуть до кластерних і надкластерних лікарень. Втім, за словами адвоката й ветерана війни Масі Найєма, така реорганізація навряд чи вирішить проблему корупції.

У своєму інтерв’ю для LB Live Найєм розповів, що ключовим у реформі МСЕК має стати впровадження міжнародного класифікатора функціональності, який зменшить вплив людського фактора при визначенні інвалідності. Сам адвокат наводить особистий приклад: “У мене немає одного ока, тож функціональність втрачена на певний відсоток. Коли визначено, що моя функціональність, умовно, знизилась на 20%, система координат для армії має враховувати ці дані”.

Ідея полягає в тому, щоб у військо залучали лише тих, чия функціональність перевищує певний мінімальний рівень. Таким чином можна було б впорядкувати процес, і ситуація в армії отримала б чіткіший механізм відбору.

Найєм також підкреслив, що підключення кластерних лікарень до єдиної електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) може значно полегшити контроль за рішеннями щодо встановлення інвалідності. Адвокат зауважив: “Якщо документ про інвалідність виданий, але не зареєстрований у системі, він автоматично втрачає чинність. Це дозволить мінімізувати корупційні ризики”.

Таким чином, Масі Найєм пропонує не просто технічні зміни, а кардинальний підхід до перевірок і ухвалення рішень у сфері медичної експертизи. Але чи справді така реформа здатна викорінити корупцію, покаже лише час.

Романчук Микола

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

2 хв. ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

11 хв. ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

19 хв. ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

26 хв. ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

35 хв. ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

44 хв. ago