Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул виступив проти перейменувань топонімів міста в межах деколонізації. Раніше проти цього висловлювалися мер Дніпра Борис Філатов та мер Одеси Геннадій Труханов. Вілкул зауважив, що не розуміє нащо змінювати назви вулиць, які пов’язані з Другою світовою та Афганськими війнами. Свої роздуми на цю тему Вілкул висловив у своєму Telegram-каналі.
Він сказав, що не розуміє, яким чином перейменування 135 топонімів міста вплине на консолідацію українського суспільства, і заявив, що це рішення не враховує думку керівництва міста та депутатів. А громадських слухань, а тим більше голосувань – взагалі не було.
“Коротко – я проти. Не розумію, навіщо це робити та як це вплине на консолідацію українського суспільства”, — написав Вілкул.
Комісію з обласної державної адміністрації, яка ухвалила таке рішення, Вілкул назвав “м’яко кажучи, дивною” і сказав, що не погоджується з її трактуванням закону про деколонізацію.
Він зауважив, що деякі перейменування вулиць імені Бернарда Шоу, Трудових резервів, Лумумби, Драйзера та станції швидкісного трамвая “Будинок Рад” хоча б “не паплюжать історичну пам’ять нашого народу”.
Але на його думку, зміна назв вулиць, пов’язаних з Другою світовою та Афганськими війнами, за словами Вілкула, завдасть “шкоди єднанню нашого суспільства перед ворогом”.
Вілкул вважає, що не варто давати нові назви вулицям, які названі на честь полковника Шурупова, “який ціною свого життя врятував дамбу КРЕСу” та “героя Афганської війни” сержанта Рзянкіна, уродженця Кривого Рогу.
“А криворізькі герої-підпільники у чомусь винні? Вони що, мали піти служити до нацистів і виконувати план третього рейху, щодо зменшення кількості “ультерменшей-українців”? – записав Вілкул та резюмував, що зараз він вивчає, що з цим робити відповідно до чинного законодавства.
Допис він закінчив жартом, нагадавши, що перейменування скверу “Чебурашка” не має сенсу, бо юридично його у Кривому Розі не існує — це народна назва.
Нагадаємо, міський голова Дніпра Борис Філатов опублікував схожий допис, коли Дніпропетровська ОВА перейменувала 292 об’єкти в області. За словами Філатова, міськрада Дніпра вже “обирає законні процедури, щоб зупинити це божевілля”.
Мер Одеси Геннадій Труханов також розкритикував перейменування топонімів у місті, які затвердила Одеська обласна військова адміністрація. Це рішення Труханов назвав таким, що “обнуляє” місто. В Одесі хочуть поміняти назви 84 топонімів, серед яких — Думська площа, вулиця Бабеля, Жванецького, Буніна, Гагарінське плато тощо. Крім того, пропонують демонтувати пам’ятник Пушкіну.
Найбагатша людина у світі в п'ятницю стала ще багатшою: статки Маска досягли рекордних $347,8 мільярдів.…
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…