В Раді пропонують саджати за втечу від мобілізації за кордон

В парламенті пропонують не притягати до кримінальної відповідальності тих, хто незаконно перетнув кордон України з метою ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, якщо він покається, повернувшись в Україну впродовж шести місяців. 

Відповідний законопроект під номером 10453 зареєстровано у Верховній Раді України. Ним пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України з метою ухилення від призову на військову службу. Авторами законопроекту є троє нардепів з фракції “Слуга народу” – Сергій Кузьміних, який, до речі, підозрювався в одержанні 558 тисяч гривень хабаря, Олександр Горенюк, Анатолій Остапенко.

Законопроектом передбачено посилення кримінальної відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України та ввести кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону під час мобілізації. Пропонується карати позбавленням волі на строк від 3 до 5 років за перетин кордону з метою ухилення від мобілізації. При повторній спробі або за злочин, здійснений групою осіб, передбачається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років. До 12 років можуть отримати ті, хто намагається перетнути незаконно кордон із застосуванням насильства та зброї.

В законопроекті пропонується внести нову норму до Кримінального кодексу про те, що особа, яка здійснила перетин державного кордону України з метою ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, звільняється від кримінальної відповідальності за злочин, якщо повернулась на територію України впродовж шести місяців з моменту перетину кордону та добровільно заявила про факт скоєння злочину працівникам Державної прикордонної служби. Такий оригінальний спосіб 6 місячної “відпустки” за кордоном.

Мобілізація в Україні: останні новини

Як повідомлялося, на час дії воєнного стану заборонено виїзд за межі країни чоловікам віком від 18 до 60 років. Винятки стосуються непридатних для військової служби, військовозобов’язаних з трьома неповнолітніми дітьми, та тих, хто доглядає людей з інвалідністю і т.п. 

Адвокат Ростислав Кравець заявляє, що наразі не існує законної заборони на перетин кордону під час дії воєнного стану. За його словами, в Конституції України у статті 33 прямо передбачено, що така заборона й такі обмеження можуть бути встановленими, але лише законами. 

Він зазначив, що понад 90% рішень Держприкордонної служби можна скасувати, якщо правильно подати документи до суду.

Ольга Степанова

Recent Posts

Ще пара обстрілів, і темрява стане нормою: експерт про реальність зими без світла

Україна готується до суворої зими, але, за словами експерта з питань ЖКГ Олега Попенка, готовність…

40 хв. ago

Їж і молодій: 7 фруктів, які уповільнюють старіння краще за креми від зморшок

Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…

49 хв. ago

Де в Європі туристів обкрадають найчастіше: список найнебезпечніших країн

Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…

54 хв. ago

Батьки Бреда Пітта вже вісім років у сімейній ізоляції через Анджеліну Джолі

Голлівудські зірки розлучилися у 2016 році після 12 років сімейного життя. У Анджеліни та Бреда шестеро…

1 годину ago

Рубль “злякався” нових погроз Путіна: валюта Росії досягла історичного дна

Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…

1 годину ago

В Україні планують різко збільшити виплати при народженні дитини

Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…

1 годину ago