Categories: Туризм

Їх “нудить” від туристів: які напрямки не варто обирати для подорожі у 2025 році

2024 рік став рекордним для туристичної індустрії, адже люди з усього світу намагалися надолужити втрачене під час пандемії Covid-19. Це призвело до того, що європейські міста, як-от Венеція, Барселона та Амстердам, зіткнулися з величезним напливом відвідувачів.

Така ситуація породила у кількох країнах страйки серед мешканців. Мандрівникам, які планують свої подорожі на 2025 рік, варто уникати цих напрямків, щоб дати жителям відпочити й знову полюбити іноземців. В яких країнах будуть найменше раді туристам, читайте далі.

В які країни не варто їхати у 2025 році

  • Іспанія

У 2024 році Іспанія стала свідком значного сплеску антитуристичних протестів, коли місцеві жителі висловили своє розчарування з приводу згубних наслідків надмірного туризму. Міста Барселона та Майорка стали основними центрами цих демонстрацій, де члени громади висловлювали своє невдоволення постійним напливом туристів.

З кінцем сезону відпусток напруга не падає. Так, наприкінці вересня 2024 року на Канарських островах туристи, які прагнули насолодитися останніми сонячними днями, зустріли інтенсивні протести з боку тисяч місцевих жителів. Демонстранти висловили своє розчарування впливом надмірного туризму, який, за їхніми словами, сприяє житловій кризі, що витісняє місцевих жителів з ринку.

Під гаслом “Канарські острови мають межу” 8 000 мешканців одночасно вийшли на демонстрації на Гран-Канарії, Тенерифе, Ла-Пальмі, Фуертевентурі, Лансароте та Ель-Єрро, закликаючи до зміни туристичної моделі для островів.

А 19 жовтня сотні протестувальників вийшли на вулиці Валенсії, щоб вимагати більш доступного житла, заявивши, що туристичні квартири підвищують ціни.

Зауважимо, щоб хоч якось приборкати масовий туризм, багато популярних туристичних міст запроваджують додаткові податки для туристів і обмежують короткочасну оренду житла, наприклад, у Барселоні та на Канарських островах.

Антитуристичні протести сягнули і Балеарських островів. Зокрема, на Ібіці. Місцеві мешканці взагалі більше не хочуть бачити туристів.

У сміливому кроці проти масового туризму Хайме Мартінес, мер Пальма-де-Майорки, оголосив про намір запровадити суворі правила, спрямовані на стримування напливу туристів на іспанський курорт. Запропоновані заходи включають обмеження кількості орендованих автомобілів, круїзних лайнерів та апартаментів для відпочинку.

  • Греція

Греція продовжує залишатися провідним напрямком для проведення відпусток, приваблюючи все більшу кількість туристів. Однак, таке зростання викликає занепокоєння серед місцевих жителів, які закликають до офіційних заходів з регулювання туризму в регіоні. Греки заявляють, що не почуваються себе, як вдома, вони втомились від галасу, високих цін, розрахованих на туристів, та відсутність житла за нормальною ціною.

Найскладніша ситуація на Міконосі, Санторіні та Родосі. Місцеві хочуть, аби уряд країни втрутився й зменшив кількість туристів. Зокрема, зробити це можна, обмеживши доступ круїзних суден до території островів.

Урядовці вже підтвердили, що нові обмеження будуть запроваджені у 2025 році у відповідь на занепокоєння населення. Влада визнала справедливість вимог, висунутих жителями, нагадавши, що туристи повинні пам’ятати про значні фінансові внески, які місцеві жителі роблять для проживання на популярних островах, тому й мають право встановлювати власні правила.

  • Нідерланди

В Амстердамі зростають антитуристичні настрої, причому не лише з боку маргінальних протестних груп, а й муніципальної влади. Міська влада активно радить відпочивальникам, які беруть участь у надмірних вечірках, уникати нідерландської столиці.

У березні торік було запущено рекламну ініціативу під назвою “Тримайся подалі”, спрямовану на те, щоб відмовити британських туристів від проведення парубоцьких вихідних або вечірок в Амстердамі.

У рамках зусиль з управління туризмом місто оголосило про плани заборонити круїзні лайнери до 2035 року – крок, який лідер партії D66 Ілана Редеркерк назвала необхідною відповіддю на те, що вона назвала “чумою сарани”.

Романчук Микола

Recent Posts

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

2 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

9 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

18 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

27 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

35 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

44 хв. ago