Categories: Туризм

Полюють на пальці ніг: Кіпр атакували гігантські 12-сантиметрові клопи

Гігантські водяні клопи, також відомі як “кусачі пальців ніг”, належать до роду Lethocerus, до якого входять види птахоїдних. Раніше представники цього виду не були помічені на острові, проте тепер учені вважають, що вони вдираються на середземноморський острів Кіпр, пише Live Science.

Нове дослідження свідчить, що ці 12-сантиметрові водяні клопи можуть завдавати болісних укусів. Наразі жуків виявили на східному узбережжі острова і вже попередили місцевих жителів і туристів. За словами авторів дослідження, наразі людям краще тримати очі відкритими, а пальці ніг — якомога далі від води.

Дані Служби національних парків свідчать про те, що представники цього виду зазвичай мешкають у прісноводних середовищах, наприклад, ставках і болотах по всьому світу. Величезні клопи озброєні клешнеподібними придатками та отруйною слиною, що дає їм змогу знерухомлювати та висмоктувати рідину зі здобичі.

Раніше дослідники виявили, що ці комахи також полюють за пальцями людей, які нічого не підозрюють, за це їх і прозвали “кусателями пальців ніг”. На щастя, такий укус гігантського клопа не є токсичним для людини, тому що ми надто великі для них, проте неприємні наслідки все ж будуть.

Раніше вчені зустрічали гігантських водних клопів на материку в Туреччині, Лівані, Ізраїлі та Єгипті, проте на Кіпрі ці комахи не були помічені. У новому дослідженні вчені вивчили повідомлення в місцевих групах у період з 2020 по 2021 рік і змогла зібрати більше інформації про їхню раптову появу.

За словами команди, у східній низинній частині острова було помічено 7 гігантських водяних клопів. Дослідники також перевірили це місце і виявили дві особини. Знайдені комахи належать до виду Lethocerus patrelis, а їхня довжина може досягати 8 сантиметрів. На жаль, команда не змогла ідентифікувати види жуків, що залишилися, тільки за фотографіями й тому записала їх як Lethocerus.

Автори дослідження вважають, що жуки, ймовірно, прилетіли з материка, проте все ще губляться в здогадках, навіщо комахи перетнули відкрите море. Припускають, що гігантських клопів могли привабити вогні на протилежному узбережжі. Утім, є й інша теорія: жуки могли мігрувати на Кіпр у пошуках їжі або ж були принесені сюди стихією.

Хоча дослідники впевнені, що ці комахи є новими для острова і можуть з’явитися й інші, вони не вважають, що Lethocerus становить загрозу для екосистеми Кіпру. Автори дослідження запевняють, що на острові є місця проживання, аналогічні материковій частині — тут мешкають природні хижаки гігантських клопів, які, ймовірно, зможуть з ними впоратися.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

3 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

3 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

3 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

3 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

3 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

3 години ago