Провести відпустку в Кам’янці-Подільському – прекрасне рішення! Та якщо ви вже вздовж та поперек обійшли місто, а до завершення вихідних ще кілька днів – не засмучуйтеся. Поруч розташовано багато цікавих локацій, які має побачити кожен турист. Про них і поговоримо!
Ми мусили розпочати добірку саме з цього міста, адже тут розташована відома усім Хотинська фортеця. Це визначна пам’ятка, що привертає увагу туристів своєю величчю.
Будівництво фортеці, яке тривало кілька століть, розпочалося на місці давнього городища. За час свого існування, споруда стала свідком багатьох історичних подій та битв. Сьогодні ж фортифікаційний комплекс складається з п’яти оборонних веж, палацу коменданта, офіцерських казарм та церкви з фрагментами давніх розписів.
До речі, на місці тутешньої фортеці колись була християнська церква, а пізніше – мусульманська мечеть. Тож ця локація важлива для представників різних вірувань.
Ще однією цікавою локацією є Хотинська митниця. Якщо не брати до уваги фортецю, то це найстаріша будівля міста. Споруда колись була центром торгівлі та громадського життя.
А ще на території Хотина розташований одним із найбільших природно-заповідних об’єктів в Україні. Він охоплює вражаючу площу – 9431,7 гектарів. Це ідеальне місце для сімейного відпочинку та фотосесій.
Важко повірити, що колись на місці водосховища знаходилося величне місто Бакота. Його історія налічує не одну сотню років та сягає корінням до тих часів, коли у цьому регіоні оселилися язичники.
У XIII столітті Бакота розцвітає, а поруч з нею зароджується найдавніший печерний монастир Поділля. Достеменно невідомо, хто створив святиню серед місцевих скель. Легенди пов’язують це місце зі святий Антонієм, засновником Києво-Печерської Лаври.
Під час монголо-татарської навали ходи монастиря стали притулком не лише для ченців, а й для місцевих мешканців. Поговорюють, що загарбники замуровували входи у печери разом з людьми, які відмовлялися підкоритися та змінити свою віру.
Та справжня трагедія чекала на Бакоту значно пізніше. У 1973 році жителям регіону повідомили про намір затопити кілька сіл у зв’язку з будівництвом Новодністровської ГЕС. Людям дали 8 років на евакуацію, і вже у 1981 рівень Дністра почали піднімати, знищуючи будинки, церкви та історичні пам’ятки.
Сьогодні Бакота залишається під водою, але її історія та дух живуть в серцях тих, хто пам’ятає це колись велике і важливе місто на берегах Дністра.
Мало хто знає, що зовсім поруч від Кам’янця-Подільського розміщена одна з найдовших та найгарніших печер – Атлантида. Свою назву вона отримала через кристальні утворення, які щільно покривають стіни підземних лабіринтів.
Екскурсія печерою – це випробування для справжніх сміливців. Загальна довжина місцевих лабіринтів становить кілька кілометрів. Туристам дозволяють пройти шлях у 2 500 метрів. Це не рівна легка доріжка. Печера не облаштована для прогулянок, тож доведеться прикласти чималих зусиль, аби її пройти. Тривалість такого маршруту складає цілих 5 годин.
Але всі ці складнощі не відлякують туристів, які щороку приїздять сюди, аби насолодитися пригодами.
Китайські вчені завершили перший етап будівництва найпотужнішої у світі центрифуги в Ханчжоу – амбітного проєкту, спрямованого…
Громадянин Британії здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, яке пов'язане з Україною. За це він отримав…
21 листопада Департамент культури, ЗМІ та спорту (DCMS) Великої Британії опублікував свій щорічний звіт, в якому…
Голлівудська зірка виховує шістьох дітей – 23-річного Меддокса, 20-річного Пакса, 19-річну Захару, 18-річну Шайло і 16-річних…
Ракета "Орєшнік", якою Росія вдарила по Дніпру 21 листопада, є абсолютно новою розробкою, а не…
Під час воєнного стану в Україні багато військовозобов’язаних стикаються з питанням, чи можуть їм виписати…