На тлі того, як відпочинок у Греції псують погодні катаклізми, а місцева влада вводить нові податки для туристів, люди починають підшукувати собі альтернативні місця для відпустки.
Однак, як пише видання Travel Off Path, для тих туристів, які не готові розлучатися з чарівністю грецьких селищ, але хочуть більше безпеки та економії, чудовим варіантом може стати Туреччина.
1. Бодрум. Цю курортну зону та історичний порт на Егейському морі легко впізнати за білосніжним Старим містом з яскравими дверима і квітучими бугенвіллеями, що нагадує затишні рибальські містечка на грецьких островах.
Хоча тут висока концентрація історичних пам’яток, зокрема замок Бодрум і стародавній театр, це насамперед пляжний напрямок з кілометрами піщаних пляжів уздовж бірюзових вод.
Бодрум був населений греками до того, як турки обігнали їх за чисельністю, а тому місцеві кухня і звичаї перебувають під сильним впливом перших – грецький острів Кос розташований всього за два десятки кілометрів від узбережжя.
При цьому в той час як чотиризірковий готель на Косі в серпні може обійтися туристам у 549 доларів за ніч, еквівалентні пропозиції в Бодрумі стартують від 225 доларів, а дешевші номери в невеликих бутік-готелях взагалі коштують від 60 доларів.
2. Мармарис. Одне з найжвавіших міст турецького Середземномор’я є воротами до Бірюзового узбережжя з неймовірно чистими водами і напрочуд ліберальним соціальним середовищем, що ставить його в протиріччя з рештою Туреччини.
Чи то відпочинок на тихому муніципальному гальковому пляжі, чи то відвідування пішохідної Бар-стріт, оточеної простими барами і нічними клубами, Мармарис є безпомилковим хітом як для любителів природи, так і для любителів вечірок.
Як і Бодрум, він також розташований за кілька годин їзди на поромі від грецького острова, а саме від мегапопулярного Родосу, за винятком того, що в Мармарисі туристи витрачатимуть у ресторанах приблизно на 50-60% менше.
Готелі в Мармарисі також більш доступні: найдешевші пропозиції за скромний двомісний номер стартують від 60 доларів, а середній номер у тризірковому готелі коштує від 85 доларів. Більш люксові готелі з системою “все включено” коштують у межах 350-400 доларів.
3. Сельчук. Це місце ідеально підходить для любителів культури: невеличке, тихе містечко за годину їзди від Ізміра вздовж Егейського моря, найбільш відоме як ворота в Ефес, являє собою одну з найважливіших археологічних зон Середземномор’я.
Ефес – об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що включає вцілілі частини колись багатого грецького міста з 3000-річною історією. Тут знаходиться великий театр, частково збережений центральний проспект і колись монументальна Бібліотека Цельса, від якої залишився тільки відреставрований фасад.
За межами Ефеса основні визначні пам’ятки Сельчука і його околиць включають нині зруйнований храм Артеміди і замок Аясулук.
Незважаючи на свою історичну вагу, Сельчук є одним із найдешевших культурних напрямків у Євразії: ніч у місцевих тризіркових готелях коштує від 52 до 83 доларів, а на їжу відвідувачі витрачають у середньому 33 долари.
4. Імброс/Гекчеада. Формально відомий як Імброс і названий Гекчеада з 1970-х років, цей острів більшу частину свого існування належав Греції, аж до 20-го століття, коли його остаточно передали Туреччині відповідно до міжнародного договору.
Мінарети виросли там, де раніше були дзвіниці, увінчані православними хрестами, демографічний склад населення змінився з грецької на турецьку більшість, а грецька мова тепер не так широко поширена у внутрішніх районах острова, як це було в період розквіту острова.
Однак його давня чарівність все ще живе: згідно з грецькою міфологією, саме тут морський бог Посейдон тримав стайні для своїх крилатих коней.
Про минулі часи також нагадують мальовничі вітряки на вершинах пагорбів, чарівні рибальські села і старі грецькі церкви.
Крім захопливої історії та безлюдних пляжів Північного Егейського моря, Імброс/Гекчеада є домом для низки сімейних гостьових будинків, ціни в яких стартують від 60 доларів за ніч.
У листопаді 2024-го пенсійні виплати збільшаться у тих пенсіонерів, хто отримає право на вікову надбавку.…
Загарбницькі війська Російської Федерації захопили українське селище Степанівка. Воно розташоване в Краматорському районі Донецької області, повідомляє у…
Заступник міністра оборони з питань цифровізації Катерина Чорногоренко розповіла, що планується внести правки до законодавства,…
Міністр оборони України Рустем Умєров, який очолив відомство у вересні 2023 року, за січень–жовтень 2024…
Закон №9665, який посилює відповідальність за зберігання дров без документів, стосуватиметься лише тих, хто рубає та краде…
Сьогодні, 5 листопада, у США відбуваються президентські вибори. Вирішальними стануть результати у кількох окремих "хитких"…