Categories: Туризм

У Швейцарії є готель, відрізаний від світу на 12 годин: як туди потрапити

У Швейцарії повно альпійських будиночків і важкодоступних готелів. Але Альп-Грюм – це справжня гірська аномалія, не схожа на інші, пише ВВС.

Важкодоступні готелі та хатини є особливістю Швейцарії. Багато з них збереглися як пам’ятки альпійської історії. У регіоні Юнгфрау, в межах засніжених Бернських Альп, є готелі у вільних від автомобілів селах Мюррен, Венген і Кляйне Шайдегг – дістатися туди можна лише на лижному підйомнику, канатній дорозі або зубчастому поїзді. 

Але Альп-Грюм, що тягнеться гострим хребтом на південному боці перевалу Берніна на висоті 2 091 м – це дещо більше. Цей готель затиснутий між мовами: на півночі розмовляють ретороманською, а в долині внизу – італійською. Єдині способи дістатися туди, незалежно від пори року – це багатогодинний піший похід або Раетська залізниця.

“Ідентичність готелю повністю запозичена з історії залізничної компанії, і він поєднує в собі вокзал, платформу та зал очікування. Однак з 20:00 до 08:00 поїзди сходять з рейок, і готель відрізаний від решти Швейцарії, залишаючись існувати у власній бульбашці”, – розповідається у матеріалі.

Історія готелю Альп-Грюм

Історія Альп-Грюм розпочалася у 1906 році, коли залізнична компанія Bernina-Bahngesellschaft представила амбітний план електрифікованого потягу, що з’єднав би Швейцарію з Італією під горами та льодовиками. У той час верхи на конях гінці витрачали дев’ять годин на небезпечну подорож між Самеданом і Тірано. І взимку шлях ставав ще небезпечнішим – через лавини та ризик застрягти в завалах через сильні снігопади.

У липні 1910 року було відкрито лінію Берніна і розпочалося життя Альп-Грюм – не як кам’яного готелю на 10 номерів і залу очікування, як сьогодні, а як дерев’яної хатини, звідки начальник станції міг щоранку перевіряти лінію. 

У наші дні лінія Берніна рідко, якщо взагалі коли-небудь, закривається. Це означає, що Альп-Грюм більше не є тим Shangri-La, яким він був колись. Зима змінилася за ці роки через відступ льодовиків і глобальне потепління, але, незважаючи на це, там все ще буває багато снігу. 

Що найважче у житті в цьому готелі

Найважче в житті в Альп-Грюм – це непередбачуваність, яку приносить кожен день. Існують також проблеми з ланцюжком постачання на лінії. Все, що подається в ресторані протягом 10 місяців на рік (готель зачиняється в листопаді та на місяць після Великодня), привозять потягом. Але через розташування іноді щось не прибуває вчасно. 

“Це гори, сповнені небезпек – лавини, зсуви, льодовикові тріщини, грози та каменепади. Очевидно, що відсутність італійської шинки – одна з найбільш переборних труднощів”, – пише автор. 

Альп-Грюм, без сумніву, є неоспіваною швейцарською пам’яткою – і там скрізь панує пишність. Влітку там розквітає альпійський сад з мантильї, едельвейсів, меліси та м’яти перцевої. Взимку височина, здається, замикається вночі, змовившись із зірками. А коли відходить останній потяг, настає майже недосяжна тиша. Тож цей готель точно варто відвідати бодай раз у житті.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Співвласник “Нової пошти” потрапив у скандал: порівняв податки з Голодомором

Співвласник "Нової пошти" Володимир Поперешнюк у своєму дописі до Дня пам'яті Голодомору порівняв геноцид українського народу…

2 хв. ago

Верховний лідер Ірану вимагає смертної кари для Нетаньягу

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї заявив, що Міжнародний кримінальний суд мав би засудити прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна…

11 хв. ago

Африканські країни в топ-10 країн найвищого економічного зростання

У 2024 році з 10 найефективніших економік світу 6 припадають на країни Африки на південь…

20 хв. ago

“Йдіть нах@й, ви ось-ось почнете третю світову!” Відомий ведучи подкастів у США послав Зеленського

Відомий американський комік, актор, майстер бойових мистецтв, спортивний коментатор та ведучий подкастів Джо Роган нецензурно…

28 хв. ago

У магазинах Києва з’явилися інструкції, як діяти під час ядерного удару

У мережі з’явилося відео, на якому показано інструкцію, як діяти у разі ядерного удару. Такий…

39 хв. ago

Путін за ціною не постоїть: В РФ визначили дати, до яких хочуть здобути перемоги на фронті

На початку 2024 року російські війська намагалися атакувати по всій лінії фронту протяжністю понад тисячу…

48 хв. ago