Лука Пфердменгес, німецький мандрівник, який об’їхав 190 країн світу, ділиться досвідом перебування у найбільш небезпечних куточках планети. 22-річний професійний жонглер і зірка соціальних мереж почав свою подорож у 15 років, і за цей час відвідав деякі з найризикованіших регіонів. Про це пише Daily Mail.
Серед найбільш небезпечних місць, які він відвідав, Лука називає Афганістан, Папуа-Нову Гвінею, Сомалі, Ємен, Чад, Сирію, Центральноафриканську Республіку та Гаїті. У кожній з цих країн він зіткнувся з непередбачуваними ситуаціями, від перестрілок до пограбувань.
Пфердменгес побував в Афганістані за шість місяців до захоплення влади талібами у 2021 році. Його місія полягала у навчанні дітей жонглюванню в цирковій школі. Але, за словами Луки, цей візит був надзвичайно ризикованим. Він розповідає: «Ввечері я змушений був залишатися всередині школи, бо ситуація на вулиці ставала небезпечною. Одного разу ми почули постріли. Нас закрили в будівлі і наказали не виходити, доки все не закінчиться. Це залишило відбиток у моїй пам’яті».
Два дні по тому, коли він планував відвідати парк, плани довелося скасували через вибух, що стався у цьому місці вранці.
У Порт-Морсбі, столиці Папуа-Нової Гвінеї, Лука став свідком пограбування. Він розповідає: «Я люблю ходити пішки, але в Порт-Морсбі це небезпечно. Коли я йшов у небезпечний район, поліцейський джип підібрав мене і запропонував підвезти. Водій попередив мене про ризик, і буквально через кілька хвилин ми стали свідками пограбування – бандити зупиняли машини і вимагали гроші та телефони». Поліцейський, з яким їхав Лука, зробив кілька попереджувальних пострілів, аби зупинити нападників.
Гаїті, країна з нестабільною ситуацією та анархією на вулицях, стала одним із найскладніших місць для Луки. Він ділиться: «У Гаїті є райони, куди машини навіть не заїжджають, бо їх одразу грабують. Я взяв із собою місцевого гіда, щоб зменшити ризики, але навіть так почувався небезпечно».
У Французькій Гвіані Лука зазнав нападу. «У неділю мене переслідував мускулистий чоловік. Він схопив мене за шию, коли я намагався втекти з важким рюкзаком на спині», — пригадує Лука.
Лука підсумовує, що відвідування країн з високим рівнем небезпеки завжди пов’язане з ризиками, але це також дає змогу побачити реальність, з якою стикаються місцеві жителі. «У таких місцях, як Гаїті чи Сирія, ви бачите людські страждання та складнощі, з якими вони живуть щодня. Це змінює ваше ставлення до життя та подорожей», — зазначає він.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…