Categories: Туризм

Не просто розвага: вчені назвали несподівану користь закордонних подорожей

Закордонні подорожі набувають популярності з кожним роком. Окрім простого відпочинку та пізнання нового мандри позитивно впливають і на здоров’я, пише Australian Associated Press.

Вчені з Університету Едіт Коуен у місті Перт (Західна Австралія) з’ясували, що закордонні поїздки допомагають людям виглядати молодшими. “Старіння, як процес, є незворотним. Хоча це неможливо зупинити, його можна уповільнити”, – сказала виданню дослідниця Фанглі Ху.

Знайомство з новими культурами, мовами, оточенням може стимулювати реакцію на стрес, укріпити імунну систему і підвищити швидкість метаболізму, кажуть дослідники.

“Простіше кажучи, система самозахисту стає більш стійкою. Гормони, що сприяють відновленню та регенерації тканин, можуть вивільнятися та сприяти функціонуванню системи самовідновлення”, — пояснила пані Ху.

За словами дослідниці, туристичні подорожі фактично є частиною здорового способу життя, адже вони потенційно можуть сприяти фізичному та психічному здоров’ю, сповільнюючи старіння організму. Перебуваючи далеко від звичної рутини, люди, швидше за все, будуть активними, авантюрними та інтерактивними.

“Подорожуючи, ви можете зануритися в нове середовище – особливо в терапевтичні пейзажі, такі як ліси та пляжі – і вони можуть допомогти зменшити стрес і покращити психічне благополуччя людей. Подорожі можуть сприяти фізичній активності, як-от ходьба, піші прогулянки, їзда на велосипеді – багато видів діяльності, які можуть покращити здоров’я серцево-судинної системи, метаболізм, напруження м’язів і багато інших аспектів функціональності тіла”, – сказала пані Ху.

При цьому психологічний аспект подорожей теж важливий. У подорожі люди активніше взаємодіють з цікавими незнайомцями – іншими туристами, місцевими жителями чи навіть тваринами. А це може покращити настрій, зменшити відчуття самотності та покращити когнітивні функції, каже дослідниця.

Звичайно, не все в подорожі приносить задоволення або розслабляє. Загублений паспорт, вкрадений телефон чи спізнення на літак користі для здоров’я не принесе, визнає Ху.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Майже 100 тисяч податків: скільки заплатять ФОП різних груп у 2025 році

У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…

32 хв. ago

Суддя Господарського суду міста Києва отримав підозру у державній зраді

Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…

34 хв. ago

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

44 хв. ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

49 хв. ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

59 хв. ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

1 годину ago