Categories: Туризм

Покинуте місто стало притулком для туристів, яких зачаровують зруйновані будівлі

Покинуте місто Каякой у Туреччині стало популярним серед туристів, яких заворожують його будівлі, що руйнуються, але природа поступово вкриває їх зеленню. Про це пише Daily Star.

Завдяки зруйнованим будівлям туристи можуть побачити, яким було життя жителів Каякоя. У місті досі збереглися школи та магазини.

Понад століття тому Каякой був процвітаючим містом, де проживало щонайменше 10 000 осіб. До 19 століття воно перетворилося на культурний центр із приголомшливою архітектурою. Однак ескалація напруженості у відносинах із сусідньою Грецією після грецько-турецької війни, що завершилася 1922 року, призвела до того, що обидві країни прагнули розірвати зв’язки своїх громадян одна з одною. Це призвело до так званого перенаселення 1923 року, що стало катастрофічною подією для жителів Каякоя.

Кульмінацією війни став Лозаннський договір, за умовами якого близько 1,5 мільйона грецьких православних християн було вигнано з Туреччини до Греції. Близько 500 000 мусульман також були переселені за зворотним маршрутом.

Ряди будівель на схилі пагорба схожі одна на одну, але деякі з них з роками почали руйнуватися Фото: tripadvisor

Мешканці Каякоя, де мирно співіснували громади, були змушені полишити своє життя в місті та переселитися в незнайомі регіони Греції. Мусульманська громада, яка мала переселитися в Каякой, визнала місцевість і клімат негостинними й переїхала в інші місця, залишивши місто в занепаді.

Досі видно залишки стародавніх церков із хрестами на стінах Фото: Turkey Tour Organizer

Видання зазначає, що останнім часом точаться дискусії про відновлення частини міста, що може призвести до повторного заселення або створення об’єкта культурної спадщини.

“Цікаве місце для відвідування з багатою історією. Ви можете піднятися на самий верх, але не забудьте надіти кросівки. Шльопанці можуть бути небезпечними. Ви можете підійти до старих зруйнованих будівель, і це дає уявлення про те, як жили люди. Звідси відкривається краєвид на величезну відстань і на інший бік регіону, тож заберіться на вершину, якщо зможете. Там є невелике село з барами, закусками й речами, які можна купити. До пам’ятки ходить автобус, але ми добиралися на таксі. Пішки з Фетхіє просто занадто важко”, — написала одна людина на Tripadvisor.

Романчук Микола

Recent Posts

Виїзд за кордон можуть не дозволити навіть після скасування воєнного стану: депутат назвав причину

Після завершення бойових дій в Україні, ймовірно, воєнний стан продовжуватиме діяти у своєрідному "квазіформаті". Таку…

3 хв. ago

Трамп обвалить валюту Китаю та інших країн – прогноз Bank of America

Експерти Bank of America вважають, що інвестори недооцінюють ризики торгової війни під час майбутнього президентства Дональда…

15 хв. ago

РФ придумала нову схему відбирання майна в українців: у чому її цинізм

Як повідомляє Центр національного спротиву, через злочинний апетит до чужої нерухомості, росіяни почали позбавляти елементарних…

23 хв. ago

Якщо ракета прилетить у Раду: “слуга народу” відповів, чому депутати не мають загинути

Наявність чинного парламенту – це річ, яка легітимізує сучасну владу України. Тому для росіян відсутність…

34 хв. ago

Росіянин задумав випускати горілку під брендом «Орєшнік»

Роспатент отримав заявку на реєстрацію бренду «Орєшнік» після того, як Росія запустила однойменну балістичну ракету…

44 хв. ago

Скандал із Сирським: військові “наїхали” на головкома ЗСУ – яка причина

В Україні – новий скандал, соцмережі гудуть, військові обурюються. Днями головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зустрівся…

54 хв. ago