Покинуте місто Каякой у Туреччині стало популярним серед туристів, яких заворожують його будівлі, що руйнуються, але природа поступово вкриває їх зеленню. Про це пише Daily Star.
Завдяки зруйнованим будівлям туристи можуть побачити, яким було життя жителів Каякоя. У місті досі збереглися школи та магазини.
Понад століття тому Каякой був процвітаючим містом, де проживало щонайменше 10 000 осіб. До 19 століття воно перетворилося на культурний центр із приголомшливою архітектурою. Однак ескалація напруженості у відносинах із сусідньою Грецією після грецько-турецької війни, що завершилася 1922 року, призвела до того, що обидві країни прагнули розірвати зв’язки своїх громадян одна з одною. Це призвело до так званого перенаселення 1923 року, що стало катастрофічною подією для жителів Каякоя.
Кульмінацією війни став Лозаннський договір, за умовами якого близько 1,5 мільйона грецьких православних християн було вигнано з Туреччини до Греції. Близько 500 000 мусульман також були переселені за зворотним маршрутом.
Мешканці Каякоя, де мирно співіснували громади, були змушені полишити своє життя в місті та переселитися в незнайомі регіони Греції. Мусульманська громада, яка мала переселитися в Каякой, визнала місцевість і клімат негостинними й переїхала в інші місця, залишивши місто в занепаді.
Видання зазначає, що останнім часом точаться дискусії про відновлення частини міста, що може призвести до повторного заселення або створення об’єкта культурної спадщини.
“Цікаве місце для відвідування з багатою історією. Ви можете піднятися на самий верх, але не забудьте надіти кросівки. Шльопанці можуть бути небезпечними. Ви можете підійти до старих зруйнованих будівель, і це дає уявлення про те, як жили люди. Звідси відкривається краєвид на величезну відстань і на інший бік регіону, тож заберіться на вершину, якщо зможете. Там є невелике село з барами, закусками й речами, які можна купити. До пам’ятки ходить автобус, але ми добиралися на таксі. Пішки з Фетхіє просто занадто важко”, — написала одна людина на Tripadvisor.
Питання про те, що відбувається з душею після смерті, хвилює людство з найдавніших часів. У…
Керівник Лабораторії епігенетики Інституту геронтології імені Дмитра Чеботарьова НАМН України, кандидат біологічних наук Дмитро Краснєнков…
Як стало відомо, план мобілізації контрактників віком 18–24 роки провалився з тріском — замість очікуваних…
На пляжі в штаті Орегон (США) знайшли моторошну рибу із глибин так званої "сутінкової зони" океану. Виявлений…
Goldman Sachs попереджає, що долар може впасти, оскільки агресивні тарифи та уповільнення зростання США підривають довіру інвесторів…
Влада Казахстану заборонила проводити ходи "Безсмертний полк" на 9 травня, звернули увагу росЗМІ. Причиною назвали…