Масовий туризм продовжує створювати великі проблеми мешканцям деяких європейських країн. Місцями почало доходити до протестів.
Так на іспанському острові Майорка місцеві мешканці минулими вихідними захопили популярний пляж . Як повідомляє Euronews, таким чином вони вирішили продемонструвати владі, що невдоволені тим, як вона контролює потоки туристів.
Серед основних претензій, які висували люди – відсутність доступного житла, яке масово винаймають приїжджі, перевантажена система охорони здоров’я та неповажна поведінка гостей острова. Щоби чинити цьому спротив, люди об’єднались у рух Occupem Les Nostres Platges (“Ми займаємо наші пляжі”).
Учасники акції протесту поклали рушники на пісок і символічно занурились у море. Так вони намагались закликати місцеву владу накласти обмеження на туризм. Всього в акції взяли участь понад 100 людей. Демонстранти на пляжі С’Ареналь заявили, що більше не можуть насолоджуватись своїм районом, оскільки в ньому стало занадто багато туристів. Деякі скаржились, що через надмір відпочивальників місцеві мешканці втратили можливість відвідувати пляжі.
“Зникнення місцевої культури, зростання вартості життя, неможливість жити тут і погіршення громадських послуг — багато туристів розуміють це, тому що вони знають, що це означає в їхніх рідних місцях”, — ось на що поскаржився журналістам один із демонстрантів.
Відомо, що минулого року Майорку відвідала рекордна кількість іноземних туристів – 14 мільйонів. Тоді жителі острова почали розміщувати на пляжах Майорки саморобні фальшиві знаки, які наказували туристам триматись подалі від позначеного місця. Схожі акції відбувались і на сусідній Ібіці.
Цьогоріч тенденція збережеться. Ще до початку літнього сезону Майорку відвідало понад 6 мільйонів туристів – це на 8% більше, ніж за той же період роком раніше.
Відомо, що влада Балеарських островів, куди входять Майорка, Мінорка, Ібіца та інші, уже відреагував на скарги мешканців. Він створив спеціальний комітет, куди увійшли представники туристичного сектора та громадянського суспільства .Комітет планує розробити засоби стримування впливу туризму. Серед запропонованих змін – посилення контролю за нелегальним розміщенням туристів, призначення 27 нових інспекторів та запровадження штрафів до 80 000 євро за порушення вимог законодавства про туризм.
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…