Categories: Туризм

Росіяни масово тікають з улюбленого курортного міста

Росіяни масово залишають Туреччину через відмову влади у продовженні посвідок на проживання (ВНЖ), а також зростання цін на оренду та купівлю нерухомості.

Про це пише турецьке видання Posta. 

Тільки з Анталії, яка досі була улюбленим і найпопулярнішим турецьким містом для еміграції після початку війни в Україні, за рік виїхало 40 тис. росіян. Як повідомляють журналісти, у січні 2023 року влада країни посилила перевірки заявок від іноземців на отримання туристичної посвідки на проживання. Це призвело до часткового відтоку росіян та інших іноземців із регіону.

Анкара теж почала «закручувати гайки» для іноземців у січні 2023-го, коли влада посилила перевірку заявок на отримання туристичної посвідки на проживання. Це сталося тому, що потік мігрантів, насамперед із Росії та України, спровокував різке зростання цін на нерухомість. Так, 2020 року в Анталії проживали 94 тис. іноземців, 2021-го –  майже 137 тис., а 2022-го цифра зросла до рекордних 172,5 тис. Через ажіотаж ціни досягли «астрономічних» показників, і власники почали виселяти орендарів з-поміж турецьких громадян, у тому числі держслужбовців та вчителів, щоб здати житло дорожче, пише видання.

В результаті влада була змушена закрити для іноземців 10 районів Анталії. Крім цього релокантам перестали схвалювати та продовжувати посвідку на проживання, а мінімальна вартість нерухомості для гарантованого отримання посвідки підвищилася до $200 тис. замість колишніх $50 тис. у невеликих містах та $75 тис. у мегаполісах.

За офіційними даними, до січня 2024 року Туреччину залишили понад 54 тис. росіян. Нині в країні проживають понад 100 тис. громадян РФ з ВНЖ. Таким чином їхня частка скоротилася на третину (34%). При цьому на початку минулого року росіяни були лідерами серед іноземців із ВНЖ у Туреччині.

Агент з нерухомості з Анталії Зехра Арслан заявила, що останнім часом спостерігає наступну картину: «Анталія стала дорожчим містом для іноземців, ніж Європа та Дубай. Ось чому люди віддають перевагу цим локаціям. З цієї причини ціни на житло уже просіли. Оскільки посвідку на проживання іноземцям стало важче, люди намагаються «збити» фіксовані орендодавцями ціни. Ціни були знижені, особливо в нових проектах або що стосується оренди квартир. В середньому спостерігається зниження приблизно на 15-25%».

Більшість громадян країни-агресора їдуть до ОАЕ чи Сербії, а також до Таїланду, на Балі, Мальдіви. На батьківщину повертаються рідше, а от вихідці з Північного Кавказу почали надавати перевагу Грузії, яка стала більш лояльною до громадян Росії після початку війни в Україні.

Ольга Степанова

Recent Posts

Чехія отримує більше від українських біженців, ніж витрачає на них: дані Мінпраці

Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…

9 хв. ago

Скільки росіян воює проти України: розвідка поновила дані

Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…

17 хв. ago

В Україну можуть повернути ядерну зброю — The New York Times

Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…

37 хв. ago

Без боргів і з великою зарплатою: набувають чинності нові правила бронювання від мобілізації

Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…

45 хв. ago

Удар “Орєшніка”: Україні немає чим відповісти на цей клас зброї, – NYT

Удар міжконтинентальною ракетою по Дніпру був спробою Росії послати Україні та Заходу максимально потужний сигнал. Однак…

52 хв. ago

Афера на сотні мільйонів гривень: що не так зі встановленням сонячних батарей

В Києві масштабують проєкт підготовки до зими в умовах нестачі електроенергії — встановлюють сонячні панелі…

1 годину ago