Росіяни масово залишають Туреччину через відмову влади у продовженні посвідок на проживання (ВНЖ), а також зростання цін на оренду та купівлю нерухомості.
Про це пише турецьке видання Posta.
Тільки з Анталії, яка досі була улюбленим і найпопулярнішим турецьким містом для еміграції після початку війни в Україні, за рік виїхало 40 тис. росіян. Як повідомляють журналісти, у січні 2023 року влада країни посилила перевірки заявок від іноземців на отримання туристичної посвідки на проживання. Це призвело до часткового відтоку росіян та інших іноземців із регіону.
Анкара теж почала «закручувати гайки» для іноземців у січні 2023-го, коли влада посилила перевірку заявок на отримання туристичної посвідки на проживання. Це сталося тому, що потік мігрантів, насамперед із Росії та України, спровокував різке зростання цін на нерухомість. Так, 2020 року в Анталії проживали 94 тис. іноземців, 2021-го – майже 137 тис., а 2022-го цифра зросла до рекордних 172,5 тис. Через ажіотаж ціни досягли «астрономічних» показників, і власники почали виселяти орендарів з-поміж турецьких громадян, у тому числі держслужбовців та вчителів, щоб здати житло дорожче, пише видання.
В результаті влада була змушена закрити для іноземців 10 районів Анталії. Крім цього релокантам перестали схвалювати та продовжувати посвідку на проживання, а мінімальна вартість нерухомості для гарантованого отримання посвідки підвищилася до $200 тис. замість колишніх $50 тис. у невеликих містах та $75 тис. у мегаполісах.
За офіційними даними, до січня 2024 року Туреччину залишили понад 54 тис. росіян. Нині в країні проживають понад 100 тис. громадян РФ з ВНЖ. Таким чином їхня частка скоротилася на третину (34%). При цьому на початку минулого року росіяни були лідерами серед іноземців із ВНЖ у Туреччині.
Агент з нерухомості з Анталії Зехра Арслан заявила, що останнім часом спостерігає наступну картину: «Анталія стала дорожчим містом для іноземців, ніж Європа та Дубай. Ось чому люди віддають перевагу цим локаціям. З цієї причини ціни на житло уже просіли. Оскільки посвідку на проживання іноземцям стало важче, люди намагаються «збити» фіксовані орендодавцями ціни. Ціни були знижені, особливо в нових проектах або що стосується оренди квартир. В середньому спостерігається зниження приблизно на 15-25%».
Більшість громадян країни-агресора їдуть до ОАЕ чи Сербії, а також до Таїланду, на Балі, Мальдіви. На батьківщину повертаються рідше, а от вихідці з Північного Кавказу почали надавати перевагу Грузії, яка стала більш лояльною до громадян Росії після початку війни в Україні.
Чимало українців, можливо, не знають, що спадкове майно оподатковується. Хоча спеціального збору за спадок немає,…
Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів нафти за зброю і солдатів. Про це повідомляє…
Волейболісти "Решетилівки" Андрій Оробко та Дмитро Шаврак розповіли, чому втекли з України. Гравці не повернулися до країни після волейбольного матчу Кубка…
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відреагував на удар балістичною ракетою Росії по Дніпру. За словами угорського…
Над Буковелем, популярним всесезонним курортом у серці Карпат, помітили літак, не схожий на військовий. Відповідні…
Прессекретар глави РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що російська армія «відпрацьовує механізми оповіщення» українців про загрозу ударів балістичними…