Для багатьох мандрівників саме кухня стає тією деталлю, яка перетворює поїздку на незабутній досвід. Смак нового супу, аромат свіжоспеченого хліба, несподівана гострота чи ніжність місцевих спецій – усе це здатне залишити у пам’яті не гірший слід, ніж визначні пам’ятки чи морські заходи сонця.
Та не завжди гастрономічні очікування збігаються з реальністю. Деколи кухня виявляється значно смачнішою, ніж уявлялось, а інколи – навпаки, розчаровує. В яких країнах найсмачніша кухня і яку гастрономію туристи назвали переоціненою, розповіло видання Daily Mail.
Користувачі Reddit поділилися своїми кулінарними враженнями з усього світу, відповідаючи на запитання: “У якій країні їжа була кращою, ніж ви очікували, а в якій – гіршою?”
Результати вийшли неочікуваними. Деякі кухні, про які мало хто говорить у гастрономічних гідах, посіли першість у рейтингах туристів. А от визнані гастрономічні країни на кшталт Франції чи Нової Зеландії інколи залишали поціновувачів кухні незадоволеними.
Грузія
Грузинська кухня – це поєднання тисячолітньої традиції, простих інгредієнтів і безмежної любові до гостя. Головне враження – якість продуктів. Навіть найпростіший лаваш, шматок сиру сулугуні й келих молодого вина залишають по собі глибше емоційне враження, ніж складна ресторанна страва.
Ісландія
Ісландія – країна, де все просто. Але ця простота – чесна, глибока і напрочуд смачна. Гурмани часто вражені: тут їдять з розумом, готують з повагою до продукту, а годують – з любов’ю до традицій.
Ісландські хот-доги – мало не культова візитівка. Невелика сосиска з ягнятини, хрустка цибуля, хліб, трохи соусу – і простий смак перетворюється на щось майже геніальне. Те ж саме можна сказати і про баранину, рибу, скір (кисломолочний продукт, подібний до йогурту).
Ірландія
Ірландію рідко називають кулінарною столицею Європи – і дуже даремно. Бо це країна прекрасного м’яса, молочних продуктів, хлібів і неймовірної щирості в приготуванні. Без претензій. Без зайвого. Але зі справжнім смаком.
Сучасна ірландська кухня базується на високій якості локального продукту, і саме тому часто вражає тих, хто чекав простого “м’яса з картоплею”.
“Я думав, що Ірландія – це про паби, а виявилося, що це про свіжість, смак і неймовірні морепродукти”, – зазначив один із мандрівників.
Індонезія
Індонезійська кухня має багату історію, сотню регіональних відмінностей і величезні варіації смаків. Це нефільтрована Азія – автентична, гостра, ароматна. І для багатьох туристів це відкриття. Їжа в Індонезії не лише смачна – вона ще й філософська: баланс гострого, солодкого, кислого і гіркого. Мандрівники захоплено згадують стрітфуд, страви зі свіжої риби, фрукти – усе це смачне, свіже і доступне.
Малайзія
Навіть ті, хто приїжджав до Малайзії з високими очікуваннями, були вражені ще більше. Поєднання малайської, китайської та індійської кухонь створює унікальний кулінарний мікс, де практично кожна страва – хіт.
Тут можна з’їсти лаксу (гострий суп з локшиною), хайнанську курку з рисом, китайські пельмені, індійське роти з карі – і все це буде на вищому рівні. Від страв на вулиці до вишуканих ресторанів – всюди панує баланс смаку, гостроти, текстури й аромату.
Колумбія
Колумбія зачаровує, але не своєю кухнею. “Навіть гігантські порції м’яса були ніякими”, – написав один з мандрівників. “Усе найсмачніше, що я їв – це була не колумбійська їжа”, – йдеться ще в одному відгуку. Причина – брак спецій, однотипність, фокус на кількості, а не якості. Хоча винятки, звісно, є.
Нова Зеландія
Несподівано для багатьох, Нова Зеландія залишила порожнє враження в гастрономічному сенсі. Мандрівники відзначають відсутність локальної ідентичності, одноманітність і дуже посереднє виконання навіть простих страв.
Франція
Це найбільш контроверсійний пункт у списку. Франція – не завжди висока кухня. Але навіть у Франції, гастрономічній Мецці світу, не все золото, що подають на срібній таці. Очікування, очевидно, були завеликі – і саме тому лишалося відчуття незадоволення. Франція – це елітна кухня, але не завжди тепла й щира.
Дедалі більше ситуація наближається до того, що Україна змушена буде дійти мобілізації українців із 18…
Рішення США про запровадження тарифів викликало небувале падіння світових фондових і товарних ринків. Також «летить» вниз…
Українцям розповіли, як змінився розмір пенсій у квітні. Про це повідомила пресслужба ПФУ. У березні цього року відбулася…
Протягом двох останніх років в Україні тариф на електричну енергію підвищували від 1 червня. Втім, цього року,…
В Україні стає небезпечно не лише йти вулицею без документів, а й просто звертатися по…
Росія вивчає можливість розміщення в космосі ядерної зброї, яка здатна одним махом знищити сотні супутників. Таке…