Близько 90 років тому крихітне село Бельчіте, недалеко від Сарагоси, на північному заході Іспанії, було приголомшливим прикладом стародавньої історії, з поселеннями, розташованими там ще в 75 році нашої ери.
Однак із початком громадянської війни 1936 року воно тепер є свідченням руйнівних наслідків війни і живим музеєм цього тривожного часу в історії Іспанії. Про це пише Daily Express.
Перебуваючи на кордоні між республіканською державою і фашистськими силами, Бельчіте став центром 15-денної облоги – одного з найкривавіших і найважливіших боїв всієї війни – того, яке майже знищило село.
1939 року село впало під натиском військ генерала Франко, який залишив його зруйновані рештки як нагадування про свою владу і попередження всім майбутнім заколотникам.
Зазначається, що сьогодні Бельчіте відвідують тільки ті, хто хоче прогулятися його зрешеченими кулями вулицями і дізнатися більше про цей неспокійний період іспанської історії, в якому загинуло від 500 000 до 800 000 осіб.
Бельчіте розташована в одному з найбільш посушливих районів Арагона, де влітку температура часто тримається на рівні від 30 до 35 градусів.
До Бельчіте легко дістатися машиною по шосе і вона розташована всього за 50 кілометрів від столиці провінції Сарагоси. Село може похвалитися історією, що налічує тисячі років.
1122 року Альфонсо Воїн (король Арагона і Наварри, 1104-1134) заснував Братство Бельчіте для захисту кордону між християнськими королівствами і Аль-Андалусом – мусульманською територією Піренейського півострова. Він був експериментальною спільнотою лицарів, які присягнулися присвятити своє життя боротьбі з язичниками.
Протягом століть воно було забудоване кількома захопливими середньовічними церквами і пам’ятниками, включно з аркою Сан-Роке.
1809 року під час Піренейської війни французькі та іспанські війська також билися в битві під Марією біля Бельчіте.
Але під час битви при Бельчіте, яка поклала кінець життю в селі, яким його знали жителі, будинки було підірвано, церкви зруйновано, а містян убито.
Питання про те, що відбувається з душею після смерті, хвилює людство з найдавніших часів. У…
Керівник Лабораторії епігенетики Інституту геронтології імені Дмитра Чеботарьова НАМН України, кандидат біологічних наук Дмитро Краснєнков…
Як стало відомо, план мобілізації контрактників віком 18–24 роки провалився з тріском — замість очікуваних…
На пляжі в штаті Орегон (США) знайшли моторошну рибу із глибин так званої "сутінкової зони" океану. Виявлений…
Goldman Sachs попереджає, що долар може впасти, оскільки агресивні тарифи та уповільнення зростання США підривають довіру інвесторів…
Влада Казахстану заборонила проводити ходи "Безсмертний полк" на 9 травня, звернули увагу росЗМІ. Причиною назвали…