Categories: Туризм

“Таємні” європейські курорти на літо: без пекельної спеки і натовпу туристів

Коли справа доходить до літньої відпустки, багато хто обирає пляжні курорти. Однак останніми роками літня спека стає настільки нестерпною, що навіть біля моря її важко переносити. І тут варто звернути увагу на морські курорти у північніших широтах, на які раніше мало хто їздив.

Як пише Inews, кількість бронювань на курортах з прохолодною погодою цього року зросла на 77% порівняно з 2023 роком. Це підтверджує, що спекотна Іспанія чи Туреччина незабаром можуть поступитися курортам, наприклад, Скандинавії.

Видання також зробило невелику добірку таких прохолодних курортів, де літній відпочинок не висмокче з вас останні сили через нестерпну спеку.

Острів Тексел, Нідерланди

На Текселі не має орди туристів / фото wikipedia.org

Тексел є найбільшим із 14 Західно-Фризських островів, які проходять через Ваттове море біля північного узбережжя Нідерландів. З червня по серпень максимальна денна температура повітря тут коливається від 18°C ​​до 21°C, що втім не означає, що сюди час від часу не налітають хвилі 30-градусної спеки.

Головна туристична принада острова – природний парк, де відвідувачі можуть прогулятися природними стежками з гідом, замовити екскурсії для спостереження за птахами та пройти добре позначеними пішохідними та велосипедними доріжками.

Рюген, Німеччина

Рюген підійде інтровертам більше, ніж Анталія / фото wikipedia.org

У Балтійському морі, недалеко від північно-східного кута Німеччини, Рюген є найбільшим островом країни. 

Тут розташовані природні заповідники із лагунами, букові ліси із туристичними маршрутами і білі прибережні скелі Національного парку Ясмунд, який перебуває під охороною ЮНЕСКО. Для ентузіастів залізниці є навіть старовинна залізниця на паровому двигуні під назвою Rushing Roland. 

Лесе, Данія

Хати в Лесо колись вкривали водоростями, як в Україні їх вкривали соломою / фото wikimedia.org

Острів Лесе, що лежить в протоці Каттегат між датським Фредеріксгавеном і шведським Гетеборгом, має чи не найбільше сонячних годин серед усіх райнів Данії.

Хоча легко скоротати сонячні дні на 25-кілометрових піщаних пляжах острова, відвідувачам також варто знайти час, щоб перевірити соляні заводи, де сіль виробляють середньовічними методами, і здійснити обхід традиційних будинків Лесе, покритих водоростями.

Літо в Лесе означає також час вилову місцевих омарів, і ресторани по всьому острову подають їх у різноманітних стравах, включаючи супи та піцу.

Вен, Швеція

Вен надихає своїми краєвидами / фото wikimedia.org

Відвідувачам острова Вен, що в протоці Ересунн між Швецією та Данією, рекомендується залишити свої автомобілі на материку та досліджувати острів, використовуючи парк жовтих велосипедів.

Велосипедні маршрути проходять зокрема повз музей Тихо Браге, де можна дізнатися про знаменитого астронома 16-го століття, і повз винокурню Spirit of Ven, де проводяться екскурсії та дегустації віскі. Подорож також можна перервати фікою (що означає довгі зупинки на каву та тістечка) у кав’ярнях острова або пікніки на вершині схилів Вену з видом на море заввишки 40 метрів, відомих місцевим як Backafallen.

Аландські острови, Фінляндія

Аландські пейзажжі / фото wikipedia.org

Влітку середній максимум денної температури тут становить близько 19°C, що є дуже комфортно для дослідження архіпелагу.

Тут можна побачити понад 6700 населених і незаселених островів і скель, кожен з яких пропонує різне видовище – від поселень бронзового віку до тюленів, які загоряють. Головний острів є чудовим плацдармом до початку дослідження.

“Місто тисячі лип” є домом для великої кількості магазинів і ресторанів – обов’язково спробуйте губчасті аландські млинці – і купи музеїв, які пропонують розуміння таких тем, як побут острів’ян та непроста політична історія архипелагу.

Сааремаа, Естонія

Сааремаа має що запропонувати і любителям історії, і поціновувачам природи / фото wikipedia.org

Як і можна було очікувати від найбільшого з 2000 островів Естонії, Сааремаа пропонує відвідувачам довгий список справ. 7500-річний метеоритний кратер Каалі, нахилений маяк Кійпсааре, і замок Курессааре – одна з найкраще збережених середньовічних фортець в Естонії. Це лише деякі з пам’яток, які варто відзначити поміж таких видів діяльності, як прогулянки пляжем та відвідування місцевих ресторанів.

Одноденна поїздка до сусіднього Кіхну є ще одним обов’язковим завданням. Цей острів має матріархальне суспільство, що вже цікаво. Також відвідувачі можуть відвідати музей Кіхну та влаштувати тур навколо острова на вантажівках.

Сан-Мігель, Азорські острови

Острів вражає своїми краєвидами / фото wikipedia.org

Довгий список принад острова включає озера-близнюки кратерів у Сете-Сідадес, геотермальні басейни у ​​Фурнасі та 30-метровий водоспад Сальто-ду-Розал.

Літо також є піком сезону спостереження за китами на Азорських островах, і тури на будь-якій платформі, починаючи від катамаранів і закінчуючи катамаранами, можна легко забрати з пристані Понта-Делгада.

Сент-Мартінс, Велика Британія

Острів має протяжні пляжі без натовпів туристів / фото wikipedia.org

Сент-Мартін – третій за величиною острів архіпелагу Сіллі біля південно-західного узбережжя Британії. Острів поєднує пляжі кремового кольору з такими визначними пам’ятками, як винокурня SC Dogs і виноградник Сент-Мартін, де пропонують екскурсії та дегустації. Також доступні прогулянки на байдарках до сусіднього безлюдного острова Теан і тури на підводне плавання з можливістю поплавати з тюленями.

Клімат м’який, навіть взимку, а небо над Сен-Мартіном особливо темне – обсерваторія острова відкрита для публічного споглядання зірок раз на тиждень протягом усього літа.

Гран-Канарія, Іспанія

Потрібні гори і море поруч – вам на Гран-Канарію / фото wikimedia.org

Завдяки прохолодним вітрам, що віють з Азорських островів, влітку на Гран-Канарії панує тепло, а не спопеляюча спека. Денна температура в період з червня по серпень досягає максимумів від 20°C до 23°C.

Третій за величиною Канарський острів, відомий як “мініатюрний континент” через різноманітність ландшафтів, обіцяє бурхливі піщані дюни, побілені рибальські села, долини з пальмами, гори та понад 80 пляжів із піском того ж кольору, що й ласощі з марципану.

Ольга Степанова

Recent Posts

Українським водіям у Німеччині загрожують штрафи за “неправильні” номер

Українським водіям у Німеччині загрожують нові штрафи. Як передає "Хвиля", про це йдеться на офіційній сторінці для українських біженців…

36 секунд ago

Чому повітря в Києві не очищується швидко: назвали причину

У Вишгородському районі відбулася масштабна лісова пожежа, зазначили у Департаменту захисту довкілля і адаптації до…

11 хв. ago

The Guardian: У Путіна знали про операцію ЗСУ в Курській області, але не змогли підготуватися

Російське військове командування передбачало операцію ЗСУ в Курській області і протягом кількох місяців розробляло плани…

21 хв. ago

Землю накрила магнітна буря червоного рівня: що треба знати

20 вересня сонячна активність підвищилась до К-індексу 7. Це червоний рівень, який відповідає сильним геомагнітним…

36 хв. ago

Повінь у Європі: Будапешт іде під воду. ФОТО

Повені, які у середині вересня охопили Центральну та Східну Європу, дійшла до Угорщини. Дунай, що вийшов із берегів,…

49 хв. ago

Стало відомо, яка буде ціна офіційних iPhone 16 в Україні

27 вересня в Україні розпочнуться офіційні продажі нової лінійки смартфонів iPhone 16, яка включає чотири…

1 годину ago