Париж протягом багато років стабільно входить до п’ятірки найбільш відвідуваних міст світу. Французька столиця вабить туристів вражаючою архітектурою, безліччю музеїв, кулінарією і, зрозуміло, особливою романтичною атмосферою. Водночас місто вже давно обросло цілою купою стереотипів, які ще більше посилилися після виходу на Netflix популярного серіалу “Емілі в Парижі”.
Експертка з подорожей Дейл Петерсон, яка якийсь час прожила в Парижі, у своєму матеріалі для Travel Off Path розповіла про вісім головних помилок, яких припускаються туристи, що вперше відвідують французьку столицю.
1. Їхати у високий сезон. “Якби мені довелося дати якусь пораду з приводу вашої першої поїздки в Париж, я б не радила їхати в середині літа! Червень, липень і серпень – високий сезон для туристів у Парижі, і тут дуже багатолюдно. Усі парижани їдуть у серпні (це їхній основний місяць літніх канікул), тому місто просто забите туристами. І в цю пору року спекотно”, – попередила Дейл.
Вона уточнила, що в більшості будівель у Парижі немає кондиціонерів, і навіть у модних готелях кондиціонер працює слабкіше, ніж більшість людей звикли. Тому експертка радить їхати до столиці Франції навесні та восени – найкраще підійдуть квітень, травень або жовтень.
2. Не вчити французьку мову. “Вам, зрозуміло, не обов’язково вільно говорити французькою, відвідуючи Париж. І правда в тому, що більшість парижан уже добре говорять англійською… Але вивчення кількох основних слів матиме велике значення”, – каже мандрівниця.
Дейл пояснює, що використання базових слів “bonjour” (привіт), “au revoir” (до побачення), “s’il vous plait” і (будь ласка) і “merci” (спасибі) одразу ж поліпшить ставлення місцевих жителів до іноземця.
“Якщо ви спробуєте трохи поговорити французькою, а не просто підбіжите до когось і одразу ж заговорите англійською, ви виявите, що в нього буде більш тепле ставлення до вас”, – додала вона.
3. Думати, що парижани грубі. “У багатьох людей склалося враження, що парижани грубі, але насправді це не так. Часом це просто зводиться до культурних норм. Наприклад, у Франції очікується, що ви скажете “бонжур”, коли зайдете в магазин або ресторан. Не привітати продавця або господиню неввічливо. Точно так само, перш ніж поставити комусь запитання, також варто ввічливо спочатку привітати його, а не просто підійти й запитати: “У якій черзі мені потрібно бути?” або “Де тут вбиральня?”, – пояснила Дейл.
4. “Ловитися” на поширені шахрайські схеми. “На жаль, Париж рясніє туристичним шахрайством, і вірний спосіб зіпсувати вашу першу поїздку – потрапити на вудку одного з них”, – попереджає експерт.
Найпопулярнішими пастками для туристів у Парижі, за її словами, є спроби спершу дати вам якусь дрібницю на кшталт браслета або квітки, а потім вимагати за неї гроші, прохання підписати фейкові петиції, просячи при цьому пожертвувати гроші, й, звісно ж, кишенькові крадіжки.
5. Планувати занадто багато. Одна з найбільших помилок, яких ви можете припуститися під час своєї першої поїздки до Парижа, – це спробувати втиснути занадто багато в короткий проміжок часу, зазначає експерт.
“Я розумію: якщо у вас є всього три або чотири дні в Парижі, цілком природно, що ви хочете максимально використати свій час і побачити та зробити якомога більше. Але занадто щільне планування може в кінцевому підсумку зробити вашу поїздку стресовою”, – попереджає Дейл.
Замість того, щоб стояти в черзі з тисячами інших туристів, щоб піднятися на оглядовий майданчик Ейфелевої вежі (з якого ще й краєвид так собі), вона радить влаштувати розслаблювальний пікнік на Марсовому полі й натомість помилуватися звідти краєвидом на Ейфелеву вежу.
6. Неналежно одягатися. “Я часто бачу, як туристи в Парижі впадають в одну з двох крайнощів, коли справа стосується одягу. Вони або одягнені абияк, носять шльопанці, футболку і поясну сумку, а ще іноді в них над головою може бути неонова вивіска з написом “турист”. Вам не варто бути такою людиною, оскільки це виокремить вас і зробить ще більшою мішенню для кишенькових злодіїв і шахраїв”, – каже експертка.
Інша крайність, за її словами, це туристи, вбрані так, ніби вони статисти в серіалі “Емілі в Парижі”.
“Жодна парижанка насправді не носить берет, вечірню сукню та високі підбори під час прогулянки містом. Якщо ви вдягнетеся надто ошатно, ви зрештою почуватиметеся доволі некомфортно. Замість цього я рекомендую носити зручне взуття і дотримуватися класичних темних і нейтральних тонів в одязі”, – радить Дейл.
7. Викидати квиток на метро. Хоча Париж поступово відмовляється від паперових квитків на метро на користь цифрових проїзних Navigo, багато людей ще їздять “за класикою”. При цьому на виході з метро іноді квитки перевіряють транспортні поліцейські, і якщо ви будете без квитка, вас можуть оштрафувати, попередила мандрівниця.
8. Очікувати на рахунок у ресторані. “Вдома ви, можливо, звикли, щоб офіціант приходив перевіряти вас кілька разів під час їжі. У Парижі це не так. Вам потрібно буде зупинити офіціанта і попросити, якщо вам потрібно що-небудь ще, зокрема, і чек наприкінці”, – розповіла експертка.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…