Печера Балиджа, або Медова печера, у північній турецькій провінції Токат цього року привабила десятки тисяч туристів, які хотіли на власні очі побачити приховані тут дива – сталактити та сталагміти. Про це пише Euronews.
Печери сформовані карстовим кристалізованим вапняком протягом майже мільйонів років. За цей час печера розросталася як вертикально, так горизонтально. У геологічному плані вона активна, тобто розвивається, що приваблює вчених; багато склепінь та ям досі вивчаються.
«Печері Балиджа в Туреччині – майже 3,5 млн років, але справжній бум інтересу серед широкої публіки до неї почався нещодавно, після того, як природну пам’ятку взяли на замітку в ЮНЕСКО. 2024 року її відвідали 90 тис. людей», – йдеться у матеріалі.
Печеру виявили 1993 року, роком пізніше склали її докладний план і почали пускати туристів. Під її склепіннями – унікальний мікроклімат, температура коливається в діапазоні 17-24 градусів, а повітря багате на кисень, що корисно для людей з легеневими захворюваннями. Загальна довжина печери становить 68 м.
До слова, у турецькому місті Анталія група ентузіастів, які плавають у морі цілий рік, зустріла 2025 рік просто на пляжі Коньяалти.
Садіння розсади — важливий етап для отримання багатого врожаю. Правильний час для цього залежить від…
Сьогодні міністр оборони Ллойд Остін вирушить на авіабазу Рамштайн у Німеччині, де 9 січня він…
Німеччина очолює дискусії в Європейському Союзі щодо послаблення санкцій проти Сирії, запроваджених за часів режиму диктатора…
Національний банк України запровадив нові рекомендації щодо посилення фінансового моніторингу в банківському секторі, спрямовані на…
Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти одного з найближчих соратників угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана . Санкції введено…
Припустили, що Ілон Маск може "з'їхати з глузду" на очах у всього світу через його…